Podczas głosowania wybrano nową Radę Oddziału, w skład której weszli:
Północna Izba Gospodarcza to niezależna organizacja powołana po to, by chronić i reprezentować interesy zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Powstała w 1997 roku w Szczecinie z inicjatywy 60 firm. Od początku istnienia utrzymuje stałe kontakty z ponad 150 organizacjami o podobnym profilu działalności, funkcjonującymi na terenie Polski, Niemiec, Danii i Szwecji. Dynamiczny rozwój i pozyskiwanie nowych członków usytuowało Izbę na pozycji największej izby gospodarczej w Polsce. Obecnie skupia blisko 1500 firm z Pomorza Zachodniego i Niemiec.
Systematycznie powiększa również terytorialny zasięg swoich działań. Oddziały Północnej Izby Gospodarczej znajdują się już w pięciu miastach: Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu i Choszcznie.
Celem codziennych starań pracowników Północnej Izby Gospodarczej jest tworzenie warunków rozwoju i unowocześniania życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw członków oraz działanie na rzecz rozwoju międzyregionalnych i międzynarodowych kontaktów gospodarczych.
Co roku Izba przygotowuje dla zrzeszonych firm bogatą ofertę bezpłatnych i dofinansowanych szkoleń, konsultacji, wyjazdów turystycznych i biznesowych, cyklicznych imprez towarzyskich i integracyjnych. Wdraża również liczne projekty unijne wpływające na rozwój gospodarczy całego regionu.
Północna Izba Gospodarcza ma realny wpływ na sytuację przedsiębiorców nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale i w całej Polsce. Jej reprezentanci często występują w rolach ekspertów doradzających władzom i instytucjom otoczenia biznesu. Potrafią też wziąć sprawy w swoje ręce, powołując branżowe komisje i klastry walczą z krzywdzącymi przedsiębiorców regulacjami prawnymi.
- Chcemy w koszalińskiej Izbie zaoferować konkretne propozycje dla przedsiębiorców, przedstawić korzyści dla firm będących członkami Izby jak i nowo wstępujących. Zachęcać będziemy do tego, aby przedsiębiorcy w pierwszej kolejności wybierali jako swoich kontrahentów firmy z Izby, wzajemnie wspierali się, robili interesy między sobą, aby nauczyli się korzystać z ofert firm wewnątrz Izby, proponowali sobie nawzajem większe rabaty i upusty.
W drugiej kolejności chcemy zwiększyć liczebność naszej Izby, zachęcić do wstępowania przedsiębiorców, aby móc wpływać na decyzje władz samorządowych i krajowych, instytucji okołobiznesowych, które miałyby na celu poprawę jakości prowadzenia biznesu. Tylko silna Izba, silna także liczebnie może wpływać na życie gospodarcze i społeczne, a więc również byt przedsiębiorców, ich pracowników i jakość życia w Polsce. Warto pamiętać, że małe i średnie firmy wytwarzają ponad 60% PKB Polski. Tak więc przedsiębiorcy w największym stopniu zasilają budżet kraju, ale ich wpływ na jakość stanowienia prawa gospodarczego jest niewspółmierny mały. Naszym zadaniem – za mały.
W najbliższym czasie przestawimy jako Rada Oddziału Izby plan działania, w którym znajdą się konkretne propozycje dla przedsiębiorców - m.in. biznesowe czwartki, zmodyfikowana będzie strona internetowa www.pig.koszalin.pl, uskuteczniony system komunikacji między przedsiębiorcami, etc. Całość będzie poprzedzona ankietą wśród firm, która da odpowiedź na pytania dotyczące m.in. skutecznej promocji koszalińskich firm – mówi Roman Biłas, nowo wybrany prezes Rady Oddziału PIG w Koszalinie.