Jury w składzie: Jolanta Ignaczak, Krzysztof Stobiecki, Bolesław Gilewicz, Piotr Wasilewski, Damian Ziółkowski, Piotr Strampski oraz Izabela Ryfun wyłoniło 24 laureatów w czerech kategoriach wiekowych. Galę uświetnił występ solistek z zespołu Vivere Pałacu Młodzieży, które wykonały piosenkę z repertuaru Marty Podulki „Nieodkryty ląd”. Następnie Izabela Ryfun wyczytała nazwiska wyróżnionych i zwycięzców.
Poniżej prezentujemy listę laureatów.
Kategoria I – do 6 lat
Wyróżnienia:
Kategoria II – 7 – 9 lat
Wyróżnienia:
Kategoria III – 10 – 14 lat
Wyróżnienia:
Kategoria VI – 15- 18 lat
Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Koszalina.
OD AUTORA
Zwycięstwo w konkursie oraz zdobycie nagród, to bardzo przyjemny moment w życiu każdego twórcy, a tym bardziej jeśli to dzieci zostaną docenione przez szacowne grono jury. Gala upłynęła w bardzo sielskiej i wesołej atmosferze, ale ponieważ mamy do czynienia z konkursem koszalińskim, to nie obyło się bez odrobiny skandalu.
Izabela Ryfun zapewniła zgromadzonych, że zasiadając w gronie jury nie miała prawa głosu i pełniła jedynie rolę sekretarza. Nie ma to jednak zbyt wielkiego znaczenia, bo fakt że główną nagrodę w najmłodszej kategorii wiekowej otrzymał Staś Ryfun i tak trąci niesmakiem.
Jest to sytuacja nieetyczna, a Pałac Młodzieży jako placówka oświatowa powinien być instytucją kojarzoną z propagowaniem właściwych wzorców moralnych. Jeśli od najmłodszych lat uczy się przymykania oka na tego typu przypadki, to nie ma się co dziwić, że w ubiegłym roku nagrodę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury otrzymała Maria Ulicka, będąca jednocześnie członkiem kapituły rozpatrującej wnioski.
Pedagodzy powinni zadbać o przestrzeganie zasad, aby nie dawać złego przykładu młodym. Każda funkcja ma swoją cenę. Jeśli ktoś decyduje się na dołączenie do grona jury, to automatycznie nikt z rodziny nie powinien mieć prawa udziału w konkursie. Nie ważne czy jest to konkurs dziecięcy, czy geriatryczny.