Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
sport

III atomowe Grand Derbi – Kosmiczny Hicks. Nasi trafieni jednym „oczkiem"

Autor ekoszalin za kalk-koszalin.pl. fot. Jacek Imiołek/sportowiecinfo.pl 29 Kwietnia 2015 godz. 7:32
Mistrz & Stars Koszalin musiał zadowolić się drugim miejscem. W finale uległ po emocjonującym pojedynku drużynie TALK Tczew. Ekipa z Tczewa posiadała w swoim składzie amerykańską gwiazdę, występującą jeszcze w ubiegłym sezonie w rozgrywkach polskiej ekstraklasy Michaela Hicksa.

w hali ZOS przy ul. Głowackiego III atomowe Gran Derbi. Po raz pierwszy w tej imprezie na parkiecie rywalizowali koszykarze czterech lig amatorskich.Zgodnie z zapowiedziami do konfrontacji przystąpiły drużyny z Tczewa, Słupska, Kołobrzegu i gospodarze z Koszalina. 

 

             Poziom turnieju był bardzo wysoki, wszystkie spotkania miały zacięty przebieg i dużą widowiskowość, a prawdziwą wisienką na torcie był mecz o I miejsce pomiędzy reprezentantami Koszalina i Tczewa. Po sobotnich meczach, w których nasza drużyna Mistrz & Stars Koszalin pokonała bardzo dobrze grający przez cały turniej Kabat Słupsk, a później NBA Kołobrzeg czekała na rywala do walki o tryumf w turnieju. Szybko ta niewiadoma została wyjaśniona. Mająca w swoich szeregach amerykańską gwiazdę, występującą jeszcze w ubiegłym sezonie w rozgrywkach polskiej ekstraklasy Michaela Hicksa, drużyna TALK Tczew pokazała swoją siłę. Podobnie jak nasz team odniosła dwa bardzo pewne zwycięstwa i do niedzielnego meczu o pierwsze miejsce przystępowała w roli faworyta. Hicks już w tych meczach pokazał niezwykłe jak na warunki koszykarzy amatorów umiejętności, mając ponadto naprawdę bardzo dobrych partnerów w drużynie. Wcześniej ustalony terminarz okazał się na tyle trafiony, że w niedzielnych bojach drużyna z Koszalina walczyła z Tczewem o pierwsze miejsce, natomiast Kabat Słupsk z NBA Kołobrzeg o trzecie.
         Finałowe spotkanie naszej drużyny Mistrz & Stars Koszalin z TALK Tczew było doskonałą propagandą koszykówki amatorskiej. Obie ekipy pokazały bardzo dobry poziom gry, wielkie zaangażowanie, wolę walki i efektowne akcje. Faworytem tej konfrontacji wydawał się Tczew, ale to nasi zawodnicy świetnie zaczęli spotkanie. Grając szybko i składnie w ataku oraz dobrze w obronie wygrali I kwartę 28-22. W tym okresie meczu udało się trochę wyłączyć z gry gwiazdę turnieju Michaela Hicksa. Natomiast w naszych szeregach doskonale grał Paweł Bogdan i niewiele gorzej Krzysiek „Masa” Rodziewicz. II kwarta to dalej dobra gra naszej drużyny, jednak coraz bardziej uaktywniał się amerykański gwiazdor Tczewa. Rzutami z 8-9 metra przy ścisłym kryciu coraz częściej dziurawił nasz kosz. Po 20 minutach na tablicy wyników był remis 44-44. III kwarta to znowu doskonała gra naszej drużyny i trochę słabsza dyspozycja Hicksa. Kiedy przed wyjściem na ostatnie 10 minut przewaga naszych wynosiła 12 punktów i grający bez zmiany Amerykanin jakby tracił siły, otwierała się realna szansa na wygraną. Jednak to co wydarzyło się w IV kwarcie można nazwać spektaklem jednego aktora. W Hicksa jakby wstąpił nowy duch, wyglądał jakby dopiero teraz wszedł pierwszy raz na parkiet. Pokazał naprawdę niespotykane na tym poziomie rozgrywek umiejętności. Jeszcze na 10 sekund przed końcem nasi prowadzili 2 punktami, jednak Amerykanin trafił kolejną już 12-tą „trójkę” i wyprowadził swój zespół na jednopunktową przewagę. Naszej drużynie pozostało jeszcze 10 sekund na zmianę wyniku, ale ostatni rzut świetnego w całym turnieju Pawła Bogdana tym razem nie trafił do celu. Drużyna z TALK Tczew po dwóch wygranych reprezentantów KALK-u Koszalin wygrał III edycję turnieju. Obu drużynom należą się ogromne gratulacje za stworzenie super widowiska, z którego niestety tylko jedna ekipa mogła wyjść zwycięsko. Michael Hicks szczególnie w tym spotkaniu pokazał poziom gry, który w spotkaniach koszykarzy amatorów, można nazwać tylko jednym słowem – KOSMICZNY. Zdobył w tym meczu 51 punktów, trafiając 12 rzutów za 3 punkty na 55% skuteczności. Jego występ był wydarzeniem bez precedensu i należy się tylko bardzo cieszyć, że mogliśmy Michaela gościć na turnieju w Koszalinie.
           W drugim niedzielnym meczu Kabat Słupsk ograł TEAM NBA Kołobrzeg i zajął III miejsce w turnieju. Słupska ekipa to bardzo młody zespół, mający w swoich szeregach kilku doskonałych graczy jak m.in. Dawid Rybiński. Grają bardzo ciekawy, widowiskowy poukładany basket. Ich pierwszy występ w tej imprezie należy uznać za niezwykle udany. Ostatnie miejsce zajął zespół TEAM NBA Kołobrzeg, który trochę zawiódł przede wszystkim chyba najbardziej samych siebie. Połączenie rutyny z młodością wydawało się trafnym rozwiązaniem., ale tym razem coś nie zafunkcjonowało do końca. Kołobrzeżanie w każdym występie nie odstawali dużo od rywali przegrywając po walce.

                                    WYNIKI MECZÓW:

MISTRZ & STARS KOSZALIN - KABAT SŁUPSK - 70:66

TEAM NBA KOŁOBRZEG - TALK TCZEW 55:74

MISTRZ & STARS KOSZALIN - 
TEAM NBA KOŁOBRZEG - 90:76

KABAT SŁUPSKI - TALK TCZEW - 59:76

MISTRZ & STARS KOSZALIN - TALK TCZEW - 78:79

TEAM NBA KOŁOBRZEG - KABAT SŁUPSK - 52:62

                                   TABELA KOŃCOWA

1. TALK TCZEW                                3     6     229:192

2. MISTRZ & STARS KOSZALIN     3     5     238:221

3. KABAT SŁUPSK                            3     4     187:198

4. TEAM NBA KOŁOBRZEG             3     3     183:226

         Podczas uroczystego zakończenia turnieju Zarząd „AMSPORT” wraz z przedstawicielem sponsora turnieju Firmy „Atom Webski Sklep” wręczył uczestnikom nagrody. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a ich zawodnicy pamiątkowe medale. Następnie wręczono nagrody indywidualne w postaci pięknych statuetek i wartościowych multimedialnych nagród rzeczowych: MVP turnieju został Michael Hicks (TALK Tczew), królem strzelców Michael Hicks (TALK Tczew) - (99 pkt), klasyfikację najlepiej rzucającego celnie za 3 punkty wygrał – Michael Hicks (TALK Tczew) (20 x 3 pkt), a najbardziej „walecznym zawodnikiem turnieju” okazał się Paweł Bogdan (KALK Koszalin), który z rąk Maćka Zawadzkiego otrzymał puchar ufundowany przez Radę Osiedla Jedliny. 

        Po uroczystym zakończeniu zawodnicy w miłej, serdecznej atmosferze rozmawiali o dalszej kontynuacji Gran Derbi w przyszłym roku i prawie wszyscy chcą podjąć wyzwanie zorganizowania następnej imprezy. Natomiast rozradowany i przesympatyczny Michael Hicks oświadczył, że w przyszłym sezonie zobaczymy Go ponownie na parkietach polskiej ekstraklasy. Powodzenia Michael, w Koszalinie byłeś KOSMICZNY!
Poprzedni artykuł

Czytaj też

III atomowe Gran Derbi Koszykarzy Amatorów

ArtRut za kalk-koszalin.pl - 24 Kwietnia 2015 godz. 8:40
Tego jeszcze nie było ! W dniach 25-26 kwietnia w hali ZOS przy ulicy Głowackiego rozegrane zostaną III atomowe Gran Derbi koszykarzy amatorów. Głównym sponsorem turnieju jest „atom Webski Sklep”. Firma Państwa Agnieszki i Mariusza Tomczyków ufundowała medale, puchary, statuetki dla zwycięzców indywidualnych klasyfikacji oraz bardzo cenne nagrody rzeczowe. Do grona sponsorów dołączyła się również Rada Osiedla Jedliny, która ufundowała puchar dla "najbardziej walecznego zawodnika imprezy".           Turniej zapowiada się na wielkie wydarzenie, udział w nim bowiem potwierdzili m.in. była amerykańska gwiazda rozgrywek PLK Michael Hicks, były zawodnik reprezentacji Polski, a aktualnie Prezes Polpharmy Starogard Gdański Roman Olszewski oraz wielu zawodników, którzy w swojej karierze grali w rozgrywkach Ekstraklasy Polskiej Ligi.           Jest to już 3 edycja tego turnieju. W pierwszym rozegranym w Kołobrzegu, zwyciężyła nasza drużyna występująca pod nazwą Mistrz & Stars. Była ona oparta na zawodnikach ówczesnego mistrza KALK – Supon-u, wzmocnionego wyróżniającymi się zawodnikami z naszej ligi. W roku ubiegłym turniej był rozgrywany w Koszalinie i wówczas tryumf odniosła również nasza drużyna, tym razem była to reprezentacja KALK-u. Obie ekipy prowadził Jarosław Kuć, który również w tym roku poprowadzi team reprezentujący naszą ligę. Tak więc nasi bronią trofeum z szansą na hattrick. Nie będzie to jednak łatwa sprawa, ponieważ w tej edycji obsada turnieju zapowiada się rewelacyjnie.   Swój udział zgłosiły:   1. Reprezentacja Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki (TALK) – W jej składzie m.in. zobaczymy byłą amerykańska gwiazdę PLK Michaela Hicksa, byłego znakomitego reprezentanta Polski Romana Olszewskiego, obecnie Prezesa Polpharmy Starogard Gdański.   2. Reprezentacja Team NBA Kołobrzeg – W jej składzie m.in. byli ligowcy Mariusz Fiedosewicz, Tomasz Kiełbasiński, Tomasz Mrożek. Drużynę poprowadzi Wiesław Derdoń.   3. Słupska Amatorska Liga Koszykówki (SALK) – reprezentować ja będzie najlepsza drużyna obecnej edycji KABAT.   4. Naszą ligę KALK zgodnie z tradycją będzie reprezentowała drużyna aktualnego mistrza Supon-u, wzmocniona wyróżniającymi się zawodnikami z innych drużyn. Drużyna wystąpi pod nazwą Mistrz&Stars Koszalin.   Terminarz meczów: 25 KWIETNIA 2015   14:45 – MISTRZ & STARS KOSZALIN (KALK KOSZALIN) – KABAT SŁUPSK (SALK SŁUPSK)   16:00 – TEAM NBA KOŁOBRZEG (NBA KOŁOBRZEG) – TALK TCZEW (TALK TCZEW)   18:10 – MISTRZ & STARS KOSZALIN (KALK KOSZALIN) – TEAM NBA KOŁOBRZEG (NBA KOŁOBRZEG)   19:30 – KABAT SŁUPSK (SALK SŁUPSK) – TALK TCZEW (TALK TCZEW)   26 KWIETNIA 2015   12:00 – MISTRZ & STARS KOSZALIN (KALK KOSZALIN) – TALK TCZEW (TALK TCZEW)   13:15 – TEAM NBA KOŁOBRZEG (NBA KOŁOBRZEG) – KABAT SŁUPSK (SALK SŁUPSK)          Stowarzyszenie Sportowe „AMSPORT” Koszalin organizator turnieju wraz z sponsorami serdecznie zaprasza wszystkich uczestników, sympatyków naszej ligi i koszykówki wraz z rodzinami do obejrzenia tego naprawdę niezwykłego wydarzenia. Po raz pierwszy na parkietach koszykarzy amatorów zobaczymy bowiem tylu znakomitych graczy z różnych lig amatorskich podczas jednej imprezy.