Derby dla Gwardii

2020-08-31 05:29:00 Art za Gwardia Koszalin, film: gwardyjkatv
Trzecioligowi piłkarze Gwardii Koszalin pokonali zespół lokalnego rywala, Bałtyku Koszalin 3:0(1:0).

Od pierwszego gwizdka koszalińscy kibice byli świadkami ciekawego pojedynku. Gwardia objęła prowadzenie w 21. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, defensorzy Bałtyku zbyt krótko wybili futbolówkę z okolic własnego pola karnego. Ta błyskawicznie wróciła w okolice szesnastki gości, a po podaniu Krystiana Krauze, zza pola karnego znakomicie przymierzył Daniel Chyła. W końcówce tej odsłony Bałtyk był bliski wyrównania. Uderzył Maciej Gregorek, a silnie bita piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Adriana Hartleba.

Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla gwardzistów. W 47. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Daniel Chyła i gospodarze przez niemal całą drugą część gry byli zmuszeni do gry w osłabieniu. Gra ze stratą zawodnika tylko wyzwoliła dodatkową motywację gwardzistów.  W 55. minucie oni objęli dwubramkowe prowadzenie! Po dośrodkowaniu Gabriela Szygendy, obrońcę Bałtyku ubiegł wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Adam Gross i z bliskiej odległości posłał futbolówkę do siatki!

W kolejnych minutach gwardziści skutecznie powstrzymywali ataki goniących wynik rywali, nie pozwalając gościom na stworzenie klarownych okazji do strzelenia gola. W doliczonym czasie gry Dawid Rybacki dynamicznie wbiegł w pole karne Bałtyku i pewnym strzałem ustalił wynik na 3:0 dla Gwardii! Co ciekawe, dla Dawida jest to pierwsze trafienie w oficjalnym występie w seniorskim futbolu! Tuż przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartką ukarany został Dominik Szukiełowicz. Po chwili arbiter zakończył spotkanie.

Gwardia Koszalin - Bałyk Koszalin 3:0(1:0)

Gwardiia: Hartleb - Walaszczyk, Czyżewski, Wojciechowski, Maciąg, Szygenda (83. Rybacki), Piotrowski (82. Szukiełowicz), Chyła, Bać (50. Silski), Grela (66. Mateusz Bachleda), Krauze (52. Gross).

Bałtyk: ogorzelec,Gruchała, Ponurko, Czenko, Waleński, Rak, Forczmański, Putno, Kąkol, Gregorek, Jasitczak. Weszli: Górka, Duszkiewicz, Ginter.