Koszalinianie popłynęli po sukces

2016-10-26 03:23:00 Art za TKKF Koszalin Masters
Już po raz czwarty drużyna TKKF Koszalin Masters rywalizowała w zimowych Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu. Dziesięcioosobowa ekipa w składzie: Agnieszka Paziewska, Wioletta Pawliczek, Dorota Gudaniec, Joanna - Stankiewicz Majkowska, Dawid Borus, Grzegorz Ćwikła, Michał Pieślak, Andrzej Michałkowski, Łukasz Pańczyszyn i Jakub Kielar zdobyła w miniony weekend w Olsztynie łącznie 26 medali. Jak zwykle na Mistrzostwach Polski rywalizacja była emocjonująca i stała na bardzo wysokim poziomie.
Wideo z artykułu: Koszalinianie popłynęli po sukces

Najwięcej medali zdobyły Agnieszka Paziewska - pięć srebrnych oraz Dorota Gudaniec - dwa srebrne i trzy brązowe. Wioletta Pawliczek zdobyła trzy medale - jedne srebrny i dwa brązowe oraz Joanna Stankiewicz Majkowska: złoty, srebrny i brązowy. Dodatkowo Koszalinianki wywalczyły dwa brązowe medale w sztafetach 4 x 50 stylem dowolnym i 4 x 50 stylem zmiennym w kategorii C. Ich występ docenił sam Paweł Korzeniowski, który również brał udział w zawodach. Polski olimpijczyk poprosił o możliwość zrobienia sobie zdjęcia z koszaliniankami oraz o autografy.

Koszalinianie dołożyli jeszcze osiem medali, a w pięciu innych przypadkach zajęli miejsca tuż za podium - tracąc do trzeciego miejsca mniej niż trzy dziesiąte sekundy.

Łukasz Pańczyszyn w trzech kolejnych startach na 50 dowolnym (indywidualnie i dwukrotnie w sztafetach) poprawiał wynik na 50 stylem dowolnym, aż “złamał” barierę 25 sekund.

Jakub Kielar po raz kolejny poprawił swój czas na 50 stylem motylkowym uzyskując rezultat 28,44 sekundy. Na uwagę zasługują również występy Dawida Borusa, który po dwóch czwartych miejscach na 50 i 100 grzbietowym wywalczył brąz w konkurencji 200 grzbietowym. Andrzej Michałkowski i Grzegorz Ćwikła wywalczyli po dwa medale (srebro i brąz).

Koszalińskie sztafety męskie: 4 x 50 zmiennym

i 4 x 50 dowolnym  zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsca w kategorii B z dobrymi czasami - 2:02,38 i 1:49,03. Nie było by to możliwe bez ambitnych finiszów w wykonaniu Michała Pieślaka, który do końca walczył o jak najlepsze miejsca.

Koszalinianie przed startem sztafet

Zawody rozegrano na  bardzo ładnym i praktycznym obiekcie AQUASFERY Olsztyn, który łączy możliwości aquaparku z 10 torowym basenem “olimpijskim”, dla celów zawodów podzielonym na 2 baseny 25 metrowe. Warunki do pływania - takie, że pozazdrościć.

Koszalińska drużyna

Koszalińska sztafeta na podium

Koncentracja przed startem przyniosła Joannie Stankiewicz Majkowskiej złoty medal na 200 motylkowym

TOR 7 Męska sztafeta 4  50 zmiennym przed startem , w tle na torze 5 Paweł Korzeniowski