Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Dni Koszalina 2018

2018-04-18 15:43:00 Ala za CK 105 Koszalin
Dziś drugi dzień święta naszego miasta i kolejne atrakcje: bieg kolorów, piosenka jest dobra na wszystko, rajd koszaliński, park sztuki i obóz rycerski.

Jeśli przy wydarzeniu nie ma informacji o cenach biletów, oznacza to, że wstęp jest bezpłatny.

17 maja-10 czerwca


Wernisaż: 17 maja, godz.: 18:00
„Zdzisław Beksiński - od fotografii
do fotomontażu komputerowego”.
Bałtycka Galeria Sztuki, CK105
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

21 maja-22 czerwca
Wernisaż: 21 maja, godz.: 17:30
Artyści Miastu - wystawa interdyscyplinarna
Galeria Ratusz, Rynek Staromiejski
Organizatorzy: ZPAP i Urząd Miejski w Koszalinie

23 maja, godz. 17:00
Wystawa pokonkursowa 18. edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla młodzieży szkolnej z miast partnerskich Koszalina
pt.: „Nasi Rówieśnicy, Nasze Miasta
i Regiony - Poznajmy Się Bliżej 2018”.
Klub „Bałtyk”
Organizator: Klub Spółdzielczy „Bałtyk” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”

25-27 maja
godz. 11:00-21:00
Festiwal Smaków Food Trucków.
Parking przy Amfiteatrze
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie,
MDD Sp. z o.o

godz. 11:00-20:00
Jarmark Koszaliński.
Park im. Książąt Pomorskich
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

25 maja
godz. 10:00-18:00
„Żywa Biblioteka”.
godz. 10:00-10:45 – wykład na temat dyskryminacji
godz. 11:00-18:00 – rozmowy z „Żywymi Książkami”
pl. Polonii 1 (budynek główny KBP)
Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna

godz. 10:30-16:00
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Rynek Staromiejski
Organizator: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie

godz. 14:00-18:00
Dzień Zdrowia w PWSZ w Koszalinie.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Leśna 1
Organizator: PWSZ w Koszalinie

godz. 16:00-18:00
Ulica Barw.
ul. Bogusława 2
Organizator: Pałac Młodzieży w Koszalinie

godz. 18:00
Widowisko muzyczne
„Statek Koszalin, czyli rejs dookoła świata”.
Hala Widowiskowo-Sportowa
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Fundacja „Pokoloruj Świat”

godz. 18:30
Koncert „Młodzi wirtuozi”.
Filharmonia Koszalińska
Bilety: 26-36 zł
Organizator: Filharmonia Koszalińska

26-27 maja, godz. 19:00
Rajd Koszaliński.
Organizator: Automobilklub Koszaliński

26 maja
godz. 11:00-14:00
Festyn „MEC bliżej mieszkańców”.
Stadion ABC, ul. Okulickiego 5
Organizator: KSM „Przylesie”

godz. 12:00-14:00
XLVII Konkurs Malarstwa Ściennego
Dzieci i Młodzieży.
Przejścia podziemne pod ul. Zwycięstwa i ul. Młyńską
Organizator: Pałac Młodzieży w Koszalinie

godz. 12:00-16:00
Park Sztuki (prezentacje wokalne, taneczne)
Park im. Książąt Pomorskich, okolice Filharmonii Koszalińskiej
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

godz. 12:00-16:00
Obóz Historyczny: miasteczko rycerskie.
Park im. Książąt Pomorskich, w pobliżu sali
gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jedności
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

godz. 12:00-16:00
Splash of Colors - Bieg Kolorów.
Park im. Książąt Pomorskich, okolice
Filharmonii Koszalińskiej, ul. Piastowska
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

godz. 16:30
Koncertowa wersja najnowszego spektaklu
muzycznego „Piosenka jest dobra na wszystko”.
Park im. Książąt Pomorskich, okolice Filharmonii Koszalińskiej
Organizator: Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie

27 maja
godz. 9:00-18:00
„Strefa na Zdrowie” - bezpłatne badania
i konsultacje lekarskie.
Park im. Książąt Pomorskich, okolice Amfiteatru
Organizator: Polpharma

godz. 10:00-14:00
Bieg Wenedów.
Start: ul. Piastowska
Organizator: TKKF Koszalin

godz. 17:00
Tort dla mieszkańców Koszalina.
Rynek Staromiejski
Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie,
Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

godz. 17:30-22:00
Koncert „Lato na Maxxxa”:
Natalia Szroeder, Loka, Feel.
Rynek Staromiejski
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

godz. 19:00
Spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko”.
BTD - Scena na zapleczu
Bilety: 5 zł
Organizator: Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie

2 czerwca, godz. 10:00-14:00
VI Piknik Naukowy Wydziału Technologii
i Edukacji Politechniki Koszalińskiej.
PK - ul. Śniadeckich 2, budynki G i H
Organizator: Politechnika Koszalińska

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Koszalin: Delikatesy "Piotr i Paweł" zlikwidowane

18 Września 2018 godz. 2:26 Ala za dlahandlu.pl, fot. Piotr Walendziak
Trzynastka dla pracowników koszalińskich delikatesów "Piotr i Paweł" okazała się feralna. 13 września dowiedzieli się bowiem, że następnego dnia sklep zostanie zlikwidowany, a oni stracą pracę. Koszalinianie zakupów w "Piotrze i Pawle" już nie zrobią. - Generalnie mamy trzy scenariusze. Jednym z nich jest sprzedaż firmy operatorowi branżowemu, ale wtedy musimy wziąć pod uwagę, że sprzedaż trochę potrwa, choćby ze względu na konieczność zaakceptowania transakcji przez UOKiK. Możemy tu mówić nawet o sześciu miesiącach, które musiałyby upłynąć do sfinalizowania transakcji. Dlatego bierzemy pod uwagę także możliwość sprzedaży wybranych lokalizacji, na których mniej nam zależy. Wtedy zyskalibyśmy gotówkę i czas potrzebny na wdrożenie procesu restrukturyzacji. Trzeci scenariusz to sprzedaż firmy instytucji finansowej, które także znajdują się wśród naszych partnerów rozmów. Dla nas ten scenariusz byłby najlepszy, bo zachowalibyśmy brand i pozycję na rynku, która jest wyjątkowa - mówi Marek Miętka, prezes sieci Piotr i Paweł.  O restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł pierwszy poinformował portal Dla Handlu. Od początku rok sieć zamknęła dziesięć sklepów na terenie całego kraju, a otwarła dwie nowe placówki - Ostatnie zamknięcia sklepów Piotr i Paweł wynikają z restrukturyzacji sieci i rezygnacji z nietrafionych lokalizacji. W tym sensie można je traktować jako pozytywną wiadomość, świadczącą o tym, że spółka jest dobrze zarządzana - wyjaśnia w rozmowie z dlahandlu.pl prezes TFI Capital Partners Adam Chełchowski.   ...
 

Koszalin: 24-godzinne dyżury przez 7 dni w tygodniu w Centrum Zdrowia Psychicznego

15 Września 2018 godz. 3:33 Ala, fot. FB
 

Porządki na „Manhattanie”

21 Września 2018 godz. 2:36 Ala, fot. Dominik Wasilewski
Manhattan, nie ten nowojorski, a koszaliński to niemal 0,3 ha powierzchni w samym centrum miasta. Gmina od sześciu lat próbuje go sprzedać. W czwartym kwartale tego roku ma znów zostać wystawiony na przetarg. Choć na zlikwidowane w 2011 roku targowisko przy ul. Drzymały było już sześć przetargów, a cena  wywoławcza spadła z  ok 2,4 mln złotych do ok. 1,7 mln zł. netto to kupca nie znalazł.  Teren od lat jest wstydliwym dla koszalinian miejscem.    Dlaczego tegoroczny przetarg ma się udać. Dlatego, że postanowiono ten teren uporządkować. Prace porządkowe już trwają. Zmieniono dla niego  plan zagospodarowania przestrzennego zezwalając na wybudowanie na tym terenie budynków mieszkalnych. Prowadzone są także prace polegające na scaleniu zajmowanych obecnie przez „Manhattan” dwóch działek (102/6 wielkości 2845 m2 i 165/1 – 113 m2) w jedną. -  Jest to zabudowa mieszkaniowo – usługowa, do pięciu kondygnacji. Tradycyjnie, jeżeli pojawią się usługi to w parterach. Jak zostanie ten teren zagospodarowany i jak będzie usytuowany o tym decyduje inwestor – wyjaśnia Grzegorz Śliżewski z Wydziału Komunikacji Społecznej ratusza.  Inny pomysł na „Manhattan”, ma stowarzyszenie „Lepszy Koszalin”. Opozycyjni radni chcą zatrzymać proces sprzedaży terenu i proponują dla niego nową, społeczną funkcję. To według nich ma być „miejsce spotkań i imprez dla mieszkańców. „Plac „Środek miasta”, w nazwie nawiązujący do „Koszalin – Centrum Pomorza” byłby obszarem pełniącym funkcje komunikacyjne, reprezentacyjne i wypoczynkowe. To dobre miejsce na kawiarnie, puby, małe sceny, niewielkie sklepy”.        ...
 

Koszalin: Ruszył przetarg na połączenie ul. Władysława IV z S6

12 Września 2018 godz. 0:01 Ala za Urząd Miejski Koszalinlin