Przygodę z poezją śpiewaną rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff oraz w zespole kaVka. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Pisze również teksty dla innych wykonawców. W roku 2013 ukazał się jego debiutancki tomik poezji „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 - płyta „Ad acta".
Dwukrotnie na Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Bazuna” jego kompozycje wykonane wraz z zespołami Vergil van Troff oraz kaVka otrzymały tytuł rajdowej piosenki roku – „Gdybyś latem zapytała” (2003) i „Piosenka o tym, jak to jest” (2004); za teksty autorskie otrzymał tamże nagrodę im. Janka i Jacka Stefańskich. Łukasz przez ostatnie dziesięciolecie był jurorem konkursów na przeglądach „Bazuna”. Zdobywał także laury na innych przeglądach piosenki studenckiej, m.in. na łódzkiej „Yapie”; jest laureatem nagrody im. Wojciecha Bellona na 43 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Twórczość Łukasza doceniła publiczność oraz jurorzy wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej. Trzykrotny laureat Złotej Piątki na Międzynarodowym Festiwalu Bardów w Warszawie, na 17 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Artystycznej w Rybniku wyśpiewał Grand Prix. Laureat Złotego Prysznica - I miejsce w konkursie XIX Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, na kolejnej XX „Łaźni” otrzymał nagrodę publiczności – Diamentowy Prysznic. Laureat i innych przeglądów: 29 Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA, 8 Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne nastroje”, 5 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Poetyckiej „O złote koło młyńskie”. Jest też akcent regionalny: pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu. O sobie mawia: "już nie młody, ale cały czas obiecujący...".
"Mężczyzna z zakolami"
Recital Łukasza Majewskiego
(Foto: Marcin Burger)