Prezentacja malarstwa i obiektów jednej z najciekawszych artystek ostatniej dekady Julii Curyło (rocznik 1986, Warszawa), która uprawia wielkoformatowe realistyczne malarstwo figuratywne. W swoich niesłychanie barwnych pracach zderza plastikową rzeczywistość pospolitych przedmiotów, zabawek, baloników, z miejskimi pejzażami I postaciami z obszaru współczesnej masowej kultury. Wiele uwagi poświęca jarmarcznej religijności, najnowszym odkryciom na polu fizyki a ostatnio napięciom pomiędzy światem islamu i chrześcijaństwa.
Artystka studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Leona Tarasewicza i pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego.
W styczniu 2010 roku zrealizowała wielkoformatowy mural zat. "Baranki Boże" na stacji metra Marymont w Warszawie. Projekt ten, zniszczony przez fanatyka religijnego, przyniósł rozgłos artystce. W roku 2012 Curyło znalazła się w pierwszej piętnastce rankingu najbardziej znaczących młodych artystów – Kompas Młodej Sztuki. W tym samym roku rozpoczęła realizację serii rzeźb pneumatycznych „Kury". W roku 2014 rozpoczęła cykl "Euroarabia", którego najnowszą odsłonę można zobaczyć na Biennale Młodej Sztuki Europejskiej we Wrocławiu (do końca lipca) w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury. Jest to tryptyk fotograficzny (Raj, Wygnanie, Inferno) zrealizowany wspólnie z Lizą Sherzai z Afganistanu i Katarzyną Górną. Jest on śmiałą próbą określenia pola koegzystencji chrześcijaństwa i islamu.
Wystawa w Galerii Scena została przygotowana przy współpracy z Galerią Miejsce Sztuki 44 w Świnoujściu.