Trefl Sopot wygrywa z Czarnymi

Autor Artur Rutkowski / fot. Łukasz Bąk 21 Września 2012 godz. 12:10
W pierwszym spotkaniu turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina Czarni ze Słupska grali z Treflem Sopot. Od początku spotkania inicjatywę przejęli koszykarze z Trójmiasta, którzy po pierwszych pięciu minutach wygrywali z Czarnymi 9:4.
W zespole Mariusa Linartasa zawodziła skuteczność pod koszem, ale gdy na parkiecie pojawili się Nicholson i Nowakowski, gra pod koszem wyglądała o niebo lepiej. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:11 dla Trefla.

Drugie dziesięć minut rozpoczęło się od punktów Nowakowskiego, ale szybko trójką odpowiedział były gracz AZS-u Koszalin Jermakowicz. Podopieczni Zan Tabaka nie pozwalali Czarnym zbliżyć się do siebie i po kwadransie gry prowadzili 29:23. Pod koniec kwarty przewagę powiększyli Sopocianie prowadząc przed trzecią kwartą 45:35.

Po zmianie stron przebieg gry się nie zmienił. Wręcz przeciwnie, Trefl wrzucił kolejny bieg i dominował w każdym aspekcie na parkiecie, powiększając przewagę, która po 30 minutach wynosiła już 13 punktów - 65:52 dla Trefla.

Ostatnie 10 minut gry nie zmieniło praktycznie niczego na parkiecie i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Sopotu 87:67. W sobotę w spotkaniu o trzecie miejsce zmierzą się Czarni z przegranym z drugiego meczu, natomiast Trefl zagra w finale turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina.

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 87:67

Trefl Sopot: Frank Turner 26, Filip Dylewicz 14, Piotr Dąbrowski 4, Marcin Stefański 5, David Brembly 2, Sime Spiralja 4, Mateusz Jarmakowicz 3, Adam Waczyński 10, Michał Michalak 10, Przemysław Zamojski 9.

Czarni Słupsk: Michał Nowakowski 15, Marcin Dutkiewicz 7, Todd Ambernthy 7, Oden Brandwein 3, Mateusz Kostrzewski 8, Wojciech Osiński 0, Valdas Dabkus 11, Robert Tomaszek 4 (5zb.), Yemi Gadri-Nicholson 4, Levi Knutson 8.