Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Dzisiaj zagra WOŚP – co będzie się działo?

Autor Robert Kuliński/ materiały prasowe/ fot. gł. sztab WOŚP Koszalin (fb) 7 Stycznia 2016 godz. 19:31
Rusza 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiamy rozkład jazdy koszalińskich atrakcji, które przygotowali wolontariusze rodzimego sztabu.

Na ulice naszego miasta już o godzinie 7:00 wyjdzie około 400 osób z orkiestrowymi puszkami. Zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów, będzie można wesprzeć podczas rozmaitych akcji.

O godzinie 8:00 w Poliklinice już po raz piąty odbędzie się akcja „Wielka sprawa - niskie ceny”. Będzie można wykonać wszelkie badania płacąc mniej niż zwykle, a cały dochód tego dnia, zasili orkiestrowe konto.

W koszalińskim Muzeum Kompania Rycerska przyłącza się do corocznej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W budynku rycerze zaprezentują uzbrojenie, opowiedzą też o zwyczajach i obyczajach rycerskich. Chętni będą mogli przymierzyć zbroję i spróbować swych sił w

fot. Andrzej Kisiel

rycerskim rzemiośle. Na dziedzińcu Muzeum zorganizowane zostaną pokazy sprawności rycerskiej. Przez cały dzień rycerze będą też zbierać datki. Start o godzinie 10:00.

Także od godziny 10:00 w Motoparku każdy będzie mógł wjechać na tor za drobną opłatą do puszki wolontariusza. Natomiast nurkowie z klubu Mares zapraszają do wspólnej zabawy i kwesty do Parku Wodnego. Start  również o godzinie 10:00.

Tradycyjnie Koszalińska Kolej Wąskotorowa włącza się do 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 11:00 ze stacji wąskotorowej przy ul. Kolejowej 4 w Koszalinie, odjedzie pociąg specjalny do Kretomina. Tym razem biletem będzie datek wrzucony do puszek wolontariuszy WOŚP. Powrót do Koszalina około godz.12.00.

Wolontariusze będą także obecni w koszalińskich centrach handlowych. W EMCE zaplanowano koncert, licytacje, a także będzie można zrobić sobie zdjęcie w zabytkowych samochodach. Ponadto swój sprzęt oraz dobroczynne oblicze zaprezentują strażnicy miejscy. Pojawią się także działacze Polskiego Czerwonego Krzyża. Z kolei w Atrium będzie można spotkać grupy rekonstrukcyjne i również natrafić na zabytkowe samochody. 

Do 24. Finału włączą się biegacze podczas Leśnej Piątki i koszalińskie Morsy. Warto wspomnieć, że uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły przygotowali imprezę szkolną, gdzie także pojawią licytacje.

Centralnym punktem 24. Finału będzie plac przed ratuszem. Przewidziano licytacje bardzo atrakcyjnych fantów jak np. scenariusz serialu „13 posterunek” z 1998 roku z autografem Piotra Zelta, złote serduszko II Finału WOŚP, czyli sprzed dwudziestu dwóch lat. Na pewno dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć  oferta prezydenta miasta. Wzorem zeszłego orku będzie można wylicytować jeden dzień rządzenia Koszalinem.

Impreza staruje kilka minut po 14:00, a w programie występy: Studium Wokalnego CK 105 w Koszalinie (instruktor: Dorota Helbik – Słobodzian), Mini Studia Poezji i Piosenki CK 105 w Koszalinie (instruktor: Ewa Turowska), zespołu rockowego The Same z Pałacu Młodzieży (instruktor: Arkadiusz Gerwatowski), zespołu rockowego 100 Milionów z CK 105 w Koszalinie (instruktor: Adam Stefański), Chóru Canzona (instruktor: Radosław Wilkiewicz) i  DJ- a Odysa.

Gwiazdą wieczoru będzie formacja Ivona, prezentująca rock'n'rollową wersję disco polo lub na odwrót. Występ rozpocznie się o godzinie 19:40. W międzyczasie oczywiście pojawi się Światełko do Nieba (godz. 20:00). Finisz o godzinie 20:30.

 

Już od 4 stycznia w sklepach sieci Żabka i Freshmarket, tuż przy kasach stoją orkiestrowe puszki. Będą się tam znajdować aż do wielkiego, niedzielnego finału. W zamian za datki można odebrać czerwone serduszko – znany i rozpoznawalny symbol akcji. W ubiegłym roku Żabka Polska zebrała i przekazała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy ponad 300 tys. złotych.

Oj będzie się działo. W ubiegłym roku w Koszalinie udało się zebrać 232 324 zł  i 17 gr.Poprzednia impreza
Następna impreza