Finał Driftingowego Pucharu Bałtyku

Autor Łukasz Bąk 10 Września 2012 godz. 17:03
Zwycięzcą Driftowego Pucharu Bałtyku został Krzysztof Romanowski, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Michała Karneckiego o ponad 100 punktów.

Zwycięzcą V rundy był Krzysztof Romanowski w swoim BMW E30 5.0l. Zaraz za nim, na drugiej pozycji, był Leszek Rachimow w BMW E30 2.8l. Trzecie miejsce należało do Łukasza Tasiemskiego, który siedział za kółkiem NISSANA 200SX 2.5l.

Natomiast jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to zwycięzcą Pucharu Bałtyku w tym sezonie został również Krzysztof Romanowski. Zgromadził 351 punktów na swoim koncie w V rundach. O ponad sto punktów więcej niż Michał Karnecki (245pkt.), który zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Bartosik z 227 punktami.

Najmłodszy drifter w Europie, Adaś Zalewski z Koszalina (12 lat), zajął 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.