Inicjatywa otwartych spotkań pracowników branży IT oraz miłośników nowych technologii spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszym, październikowym wieczorze udział wzięło 120 osób. Tematyka prelekcji dotyczy głównie zagadnień technicznych i technologicznych, ale nie brakuje też zagadnień typowo biznesowych.
Forma samych spotkań przypomina nieco konferencję naukową, jednak głównym założeniem organizatorów jest konsolidacja całego środowiska informatycznego i twórców nowych technologii w Koszalinie. Do tej pory przedsiębiorcy, czy wykwalifikowani pracownicy dużych firm z branży IT nie mieli tak dogodnych warunków do wymiany myśli, czy poszerzenia horyzontów.
W najbliższy czwartek swój wykład pt. „Scrum i Kanban okiem QA” przedstawi Piotr Gackowski. Tester - wikipedysta. W testowaniu od 2008. Pracował w projektach dla m.in. Adobe, Nokii oraz innych producentów telefonów. Szkolił oraz zarządzał testerami na trzech kontynentach. Od 2012 pracuje w zespole Wikia.com najpierw w Mobile, następnie w dziale reklam. Prywatnie administrator Polskiej Wikipedii oraz projektu Wikidata.
O „Samoorganizacji zespołu w metodologii Agile” opowie Maciej Gibes. Programista Java z 9 - cio letnim doświadczeniem komercyjnym. Pracował w korporacjach, w małych firmach jak i również na własnej działalności jako programista. Architekt, team leader, w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Berlinie. Zapalony żeglarz, budowlaniec amator, mąż i ojciec.
Prelekcję pt. „Zautomatyzowane systemy handlujące (algo trading) - studium przypadku tworzenia oprogramowania do giełdowego obrotu milionami” przedstawi Szymon Jeż, który programuje komputery od 94 roku. Mając 11 lat samodzielnie stworzył swój pierwszy program. Dyplomowany inżynier informatyki. Od ośmiu lat tworzy oprogramowanie komercyjne. Przez ten czas pracował nad kilkunastoma projektami, od wysoce innowacyjnego komunikatora (CoViOb), przez portale informacyjne (80SEC.info, Ulero Koszalin) po systemy do monitorowania mediów społecznościowych (BrandON), automatycznego księgowania transakcji giełdowych (BuHa) oraz algorytmicznego handlu na giełdzie (SpreTra). Ma stąd szerokie doświadczenia w tworzeniu oprogramowania od koncepcji przez programowanie po wdrażanie i utrzymanie.
Natomiast technologię Bitcoin przybliży Filip Pawczyński, który prowadzi firmę FP IT Management, która wyprodukowała i wprowadziła na rynek najszybsze w swojej klasie urządzenie do uwierzytelniania transakcji w sieci Bitcoin – Bi Fury USB ASIC Bitcoin Miner - do tej pory jest jedyną tego typu firmą w Polsce. Współpracuje ze wszystkimi szanowanymi producentami i projektantami układów i urządzeń wykorzystywanych w sieci Bitcoin. Jako jedyny Polak udzielał wywiadu do drukowanej wersji prestiżowego „Bitcoin Magazine". Jest założycielem i prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.
Przypominamy, że udział w spotkaniach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Warto zarejestrować się wcześniej przez stronę internetową , gdyż nie tylko ułatwi to organizację całego wieczoru, ale zarejestrowani otrzymają darmowy złoty napój, który jak wiadomo, ułatwia niekiedy nawiązanie kontaktów.
Spotkanie staruje o godzinie 18:00.