Trzeci komplet?

Autor Patryk Pietrzala 20 Sierpnia 2014 godz. 13:20
Piłkarze Gwardii Koszalin zanotowali świetny start rozgrywek. Podopieczni trenera Tadeusza Żakiety wygrali dwa spotkania i są liderami III ligi Bałtyckiej. W sobotę zmierzą się z Cartusią Kartuzy.

Gwardziści zanotowali świetny start. Dwa mecze i sześć punktów wyniosły trójkolorowych na sam czubek tabeli. W inauguracyjnym spotkaniu podopieczni trenera Tadeusza Żakiety szybko rozprawili się z Drawą Drawsko Pomorskie, czyli jednym z lepszych zespołów poprzedniego sezonu. Koszalinianie wygrali 3:1, a bramki dla gospodarzy strzelali: Wojciechowski, Karbowiak i Stańczyk. Wszystkie gole wpadły w pierwszej połowie.

Kolejnym rywalem trójkolorowych był Chemik Police – drużyna, która lubi i potrafi sprawiać niespodzianki. Gwardziści wygrali na wyjeździe 3:0. To spotkanie było podobne do pojedynku z Drawą, ponieważ wszystkie bramki wpadły w jednej połowie – drugiej. Tym razem na listę strzelców wpisali się Daniel Wojciechowski oraz Ryuki Kozawa (2).

Cartusia Kartuzy to doświadczony trzecioligowy zespół, który od kilku lat zajmuje miejsce w środkowej części tabeli. Tak jest również tym razem, ponieważ podopieczni trenera Piotra Kwiatkowskiego zajmują ósme miejsce. Piłkarze z Kartuz przegrali dotychczas z beniaminkiem KS Chwaszczyno (1:0) oraz pokonali Kaszubię Kościerzyna 2:0.