Czas wygrać w Policach

Autor Artur Rutkowski 13 Sierpnia 2014 godz. 6:44
Podbudowani zwycięstwem nad Drawą Drawsko Pomorskie, podopieczni Tadeusza Żakiety w najbliższy weekend w rozgrywkach Bałtyckiej Trzeciej Ligi zmierzą się z Chemikiem Police.

Rywal Gwardii z pewnością będzie chciał poprawić nastroje swoich kibiców, po porażce 1:4 z Kaszubią Kościerzyna.

W  poprzednim sezonie drużynie z Polic nie szło najlepiej, w trzydziestu meczach zdobyła zaledwie 33 punkty, które wystarczyły na zajęcie trzynastej lokaty.  Ponadto Chemik gra w trzeciej lidze, tylko dlatego, że licencji na grę nie otrzymało Pomorze Potęgowo. Natomiast w meczach z koszalinianami zespół z Polic w sezonie 2013/2014 wywalczył punkt. W Policach gospodarzom udało się zremisować 1:1, bramkę dla Gwardii zdobył wówczas Daniel Wojciechowski, zaś w rewanżu podopieczni Tadeusza Żakiety okazali się już lepsi wygrywając na własnym boisku 4:2, po trafieniach Japończyków: hat-tricku Ruyki Kozawy, a także golu nie obecnego już w Gwardii Yumy Sato.

Obecny sezon dla Gwardii zaczął się bardzo dobrze, bowiem już w pierwszej minucie sezonu po bramce Daniela Wojciechowskiego prowadziła w spotkaniu z Drawą Drawsko Pomorskie. Jednak goście szybko odpowiedzieli, ale w kolejnych minutach to gospodarze mieli więcej szczęścia i po bramkach Aleksandra Karbowiaka i Macieja Stańczyka wygrali 3:1.

Chemik swój pierwszy mecz w sezonie rozpoczął bardzo źle przegrywając już od ósmej minuty w meczu z Kaszubią, a już do przerwy na tablicy wyników było 3:1 dla zespołu z Kościerzyna. Ostatecznie inauguracja Chemika zakończyła się porażką 1:4. Jedynego gola dla Polic zdobył Bartosz Gołębiowski.

Warto przypomnieć sobie ostatnie cztery ligowe pojedynki Gwardii z Chemikiem na stadionie w Policach. Mimo, że różnica klas od kilku sezonu dzieląca oba zespoły jest widoczna, to Gwardia nie potrafi od czterech meczów na wyjeździe wygrać z Chemikiem. W trzech ostatnich sezonach padał w meczach Chemika-Gwardia wynik remisowy (red. w 2012/2011 i 2013/2014 mecze w Policach kończyły się wynikiem, 1:1 a w sezonie 2011/2012 nie padły bramki - 0:0),a w sezonie 2010/2011 lepszy byl Chemik, który wygrał 2:0.

Porażkę z 2011 roku z piłkarzy Gwardii pamięta jedynie Mateusz Bień, a także obecny trener bramkarzy Piotr Kaźmierczak, wówczas Gwardia wystąpiła, w następującym składzie: Piotr Kaźmierczak - Paweł Wojciechowski (75'Tomasz Nowak), Mateusz Pakosz, Marcin Ignaszewski, Damian Więckowski, Leszek Pazdur, Mateusz Owedyk (46'Krzysztof Szkop), Paweł Nowacki (68'Mateusz Hajman), Rafał Waldziński, Sławomir Ogrodowczyk, Błażej Matysiak (46' Mateusz Bień).

Mecz Chemik Police - Gwardia Koszalin zaplanowano na piątek 15 sierpnia godzinę 13:00 na stadionie w Policach.