Wyrównane derby!

Autor Artur Rutkowski 25 Sierpnia 2012 godz. 7:23
W ostatni weekend sierpnia na stadionie Gwardii zespół gospodarzy juniorów starszych podejmował inny zespół z naszego miasta Bałtyk Koszalin. Spotkanie od pierwszej minuty wskazywało, że będzie to zacięta walka o każdy centymetr boiska.
Jak się później przekonaliśmy, rzeczywiście tak było. Pojedynek nie był meczem wielu okazji strzeleckich, niezapomnianych akcji, a gra głównie toczyła się w środkowej strefie boiska.

Jedyna bramka w spotkaniu padła w drugiej połowie, po ładnym strzale w samo okienko Pawła Florkiewicza skapitulował Bartosz Prucnel. Ostatecznie Gwardia przegrała 1:0.

Po dwóch kolejkach piłkarze Bałtyku Koszalin zajmują pierwsze miejsce z kompletem punktów, ośmioma bramkami, oraz bez straconej bramki, prowadzą w tabeli zachodniopomorskiej ligi wojewódzkiej. Gwardia natomiast po dwóch meczach pozostaje bez punktu i z bilansem bramkowym jeden do czterech. Zajmuje 15. pozycję.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 0:0 (0:1)

Gwardia: Prucnel - Kupibura, Niemiec, Majcher, Balcerek, Jakubowski, Jackiewicz, Adamowicz, Bugaj, Sawicki, Saliwon
Na zmiany weszli: Pawluch, Hinc, Freitak, Pytliski, Skórka

Bałtyk: Łazarewicz - Blaszczyk, Krauze, Czenko, Kamiński, Rak, Chmielewski, Florkiewicz, Wyszyński, Włodarczyk, Matejek
Na zmiany weszli: Szostak, Łaski, Sochaj, Gierwatowski, Żegalski, Wywioł, Lichmański