Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Noc Muzeów – rozkład jazdy

2019-05-15 13:27:00 Ekoszalin z mat. inf.
Niewiele jest dni w roku, w których do późnej nocy ulice Koszalina tętnią życiem. Noc Muzeów może być doskonałym pretekstem dla mieszkańców naszego miasta, aby sobotni wieczór spędzić inaczej niż zwykle.

Kolejna Noc Muzeów już w najbliższą sobotę 18 maja. Ulice Koszalina jak co roku zapełnią się pałającymi żądzą wiedzy mieszkańcami – bo ta noc, do innych nie podobna… Gdzie zatem iść i co będzie otwarte? Poniżej krótki przewodnik.

Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37/39

Wnętrza muzeum

18.00–24.00 – „Zwiedzanie z kustoszem” – możliwość spotkania z autorami i opiekunami wystaw

– „Księgarnia za pół ceny” – promocyjna sprzedaż wydawnictw muzealnych

– „W pracowni rysunku” – zajęcia edukacyjne

 

Dziedziniec muzeum

18.00–24.00 – stoiska gastronomiczne

18.00–22.00 – „W pracowni malarskiej” – zajęcia edukacyjne

– „Kiermasz sztuki” – stoisko księgarni Między Kartkami

18.00–18.15 – powitanie uczestników imprezy

18.15–19.15 – Viva la Musica – koncert
19.30–20.30 – La Donna e Mobile – koncert

20.45–21.45 – Koszalińska Dechowka – koncert

22.00–22.30 – aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie – „Piosenka jest dobra na wszystko"

 

Zagroda Jamneńska, ul.Jamneńska 24

18.00–24.00 – „Zwiedzanie z kustoszem” – możliwość spotkania z autorami i opiekunami wystaw

 

Domek Kata, ul. Grodzka 3

18.00–18.15 – „Studyjny portret” – prezentacja
18.15–24.00 – „Nocne studio” – fotograficzne sesje portretowe

Archiwum Państwowe w Koszalinie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 – 18.00–22.00

Bałtycka Galeria Sztuki – Centrum Kultury 105 w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 105 – 18.00–21.00

Galeria Klubu Bałtyk – KSM Na Skarpie, ul. Spokojna 48 – 18.00–21.00

Galeria Na Piętrze, ul. Dworcowa 8 –18.00–22.00

Galeria Sztuki Współczesnej – hotel Gromada, ul. Zwycięstwa 20/24 – 18.00–24.00

Gildia Rycerska Stowarzyszenia Koszalińska Kompania Rycerska, ul. Jana z Kolna 38 – 18.00–22.00

Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, ul. Racławicka 15-17 – 16.30–21.00

Kościół Matki Boskiej Różańcowej (Jamno-Łabusz), ul. Szkolna – 18.00–24.00

Kościół św. Gertrudy, ul. H. Modrzejewskiej – 18.00–22.00

Lokomotywownia Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, ul. Lechicka 54G / Kolejowa 4 – 18.00–24.00

Muzeum Komunikacji Miejskiej w Koszalinie – zajezdnia MZK, ul. Gnieźnieńska 9 – 18.00–21.00

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie, ul. Wojska Polskiego 70 – 18.00–24.00

Muzeum Piwowarstwa – Minibrowar Kowal, ul. Grunwaldzka 1A – 18.00–22.00

Muzeum Aut Zabytkowych, Mścice, ul. Koszalińska 1 – 18.00–22.00

Obserwatorium Astronomiczne, ul. Gnieźnieńska 8A – 18.00–24.00

Polskie Radio Koszalin, ul. J. Piłsudskiego 41 – 18.00–22.00

Sala Tradycji 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, ul. 4 Marca 2 – 18.00–24.00

Sala Tradycji Polskich Formacji Granicznych, ul. J. Piłsudskiego 92 – 18.00–22.00

Salon Historyczny – schron pod hotelem Gromada, ul. Zwycięstwa 20/24 (wejście od ul. Kaszubskiej)– 18.00–24.00

Zespół Szkół Plastycznych, ul. Racławicka 9 – 18.00–21.00

 

Bezpłatna komunikacja – autobusy MZK

Muzeum w Koszalinie – Zagroda Jamneńska – 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00

Muzeum w Koszalinie – Polskie Radio Koszalin – Klub Bałtyk – 18.15, 19.15, 20.15, 21.15, 22.15*, 22.55*

Muzeum w Koszalinie – Muzeum Obrony Przeciwlotniczej – 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.05

* kurs skrócony, szczegółowy rozkład – www.muzeum.koszalin.pl, www.koszalin.kiedyprzyjedzie.pl

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Oświadczenie Piłka Ręczna Koszalin S.A.

15 Lipca 2019 godz. 16:17 Art za Piłka Ręczna S.A.
Roman Granosik, prezes iłka Ręczna S.A., która prowadzi występującą w Superlidze Piłki Ręcznej kobiecą drużynę Energa AZS Koszalin wydał następujące oświadczenie: „Mając na uwadze informacje pojawiające się w ostatnich dniach w mediach dotyczące działalności Fundacji Ali Sports Promotion oraz byłego Zarządu Spółki Piłka Ręczna Koszalin S.A., pragniemy wyrazić swoje ubolewanie z powodu ich możliwej błędnej interpretacji w kontekście działań obecnego Zarządu. Doniesienia te, pomimo że dotyczą okresu do 2014 roku, wciąż godzą w wizerunek Spółki. Po zmianach personalnych w organach Klubu w 2015 roku, Zarząd jako cel nadrzędny stawiał i stawia sobie dbałość o dobre imię Spółki, transparentność i przejrzystość wydatkowanych środków finansowych przeznaczonych na bieżącą działalność klubu sportowego Piłka Ręczna Koszalin SA. Środki te dedykowane są na rzecz Spółki przez Sponsorów i Partnerów. Zauważyć należy, że od 31 sierpnia 2015 roku Fundacja All Sports Promotion przestała być akcjonariuszem Spółki, zaś zmiany personalne w Zarządzie nastąpiły w dniu 24 marca 2015 roku.Równocześnie Zarząd Piłka Ręczna Koszalina SA informuje, że wszystkie umowy sponsoringowe podpisywane są bezpośrednio pomiędzy Spółką reprezentowaną wyłącznie przez jej Zarząd a danymi Partnerami. Przypomnieć potrzeba, że drużyna Energa AZS Koszalin przez dwa kolejne lata - w sezonach 2017/2018 oraz 2018/2019 zdobyła III miejsce Mistrzostw Polski PGNiG Superligi Kobiet. Spółka pozostaje aktualnie w trakcie przygotowań do rozgrywek w sezonie 2019/2020 w ramach ligi zawodowej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dotychczasowa współpraca ze wszystkimi Partnerami, którzy swoim wsparciem czynią możliwym uczestnictwo Energa AZS Koszalin w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu i przyczyniają się do popularyzacji piłki ręcznej wśród lokalnej społeczności oraz na arenie ogólnopolskiej. Potwierdza to przede wszystkim frekwencja na meczach Energa AZS Koszalin w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, która w poprzednim sezonie sportowym wynosiła ponad 1.200 osób na mecz i była jedną z najwyższych w kraju. Zarząd pragnie zapobiec sytuacji, w której doniesienia medialne dotyczące działalności Spółki przed 2015 rokiem negatywnie wpłyną na Jej nienaganną współpracę z obecnymi Partnerami.” ...
 

Zamiast AZS-u będzie Żak

8 godzin temu Ekoszalin z mat. informacyjnych / fot. FB Żak Koszalin
W efekcie upadłości AZS Koszalin koszykówka w naszym mieście będzie budowana od podstaw. - Będziemy to robić w oparciu o naszą młodzież. Urząd miasta przekazuje na razie na funkcjonowanie klubu 90 tysięcy złotych. Naszym głównym celem na najbliższe lata będzie powrót do ekstraklasy.- powiedział na konferencji zastępca prezydenta miasta Przemysław Krzyżanowski.   Po tym jak Żak Koszalin wywalczył awans do II ligi to właśnie Żak będzie, obok I-ligowej Energi Kotwicy Kołobrzeg, jedyną drużyną koszykarską szczebla centralnego w naszym regionie.   Byli już zawodnicy AZS-u Koszalin nie otrzymali wynagrodzeń za prawie pół sezonu. Jak podkreślił wiceprezydent Koszalina, ta kwestia należy do rady nadzorczej spółki, która rozpoczęła już procedury związane z ogłoszeniem upadłości klubu: - AZS jest dłużnikiem wobec miasta.     Jacek Imiołek, szkoleniowiec Żaka Koszalin, poinformował, że przygotowania do sezonu rozpoczną się w połowie sierpnia: - W drugim tygodniu będą badania, a następnie zaczniemy trenować. Teraz spotykamy się z chłopakami, którzy mają wakacje i chcą poćwiczyć nad techniką indywidualną oraz siłą. Mogą oni też zmierzyć się z ekstraklasowymi zawodnikami. Sezon rozpocznie się we wrześniu.     Żak na grę w II lidze będzie potrzebował około od 300 do 500 tysięcy złotych - W grudniu tego roku Żak złoży ofertę dotyczącą dofinansowania dla stowarzyszeń sportowych. Zakładamy, że będzie ona powiększona o kwotę, która pozwoli występować w rozgrywkach drugoligowych i zabezpieczymy te środki, by klub mógł realizować swoje założenia sportowe w II lidze – zakończył Przemysław Krzyżanowski.    ...
 

Mistrzostwa na medal

9 Lipca 2019 godz. 6:52 Ekoszalin z mat. informacyjnych klubów
Bałtyckie Igrzyska Młodzieży w szwedzkim, Karlstad, dla judoków z klubów Judo Samuraj Koszalin, Judo Gwardia Koszalin i Akademii Judo Szczecin- jako reprezentantów Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polski - przyniosły w sumie 8 medali. Zawody uznawane są za Mistrzostwa Europy Państw Nadbałtyckich Kadetów. W zawodach startowały Reprezentacje Rosji, Białorusi, Niemiec, Szwecji, Danii, Litwy i Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdyż większość krajów wystawiło swoje pierwsze reprezentacje.     W zawodach najlepiej wypadł zawodnik Gwardii Koszalin Filip Bieliński w kat. 60 kg, który wywalczył I miejsce. W finale, przed czasem, pokonał zawodnika Reprezentacji Niemiec.     II miejsce wywalczyli: Anika Łozińska (Samuraj Koszalin) w kat. 63 kg. Aleksandra Szulc (Gwardia Koszalin) w kat. 48 kg. Dominik Jagusz (Gwardia Koszalin) w kat. 50 kg.   III miejsce wywalczyli: Julia Piertuszyńska (Samuraj Koszalin) w kat. 48 kg. Kamil Kustryzcki ( Gwardia Koszalin) w kat. 55 kg. Zuzanna Mikołajczak (Gwardia Koszalin) w kat. +70 kg. Wojtek Szulc (Gwardia Koszalin) w kat. +90 kg.   Tuż za podium, IV miejsce wywalczyli: Kinga Białecka (Gwardia Koszalin)  w kat. 63 kg. Szymon Łastowski (Gwardia Koszalin) w kat. +90 kg.   V miejsce wywalczyli: Agnieszka Sosnowska ( Gwardia Koszalin) w kat. 57 kg. Kornelia Duszczak (Gwardia Koszalin) w kat. 70 kg. Grzegorz Babierecki ( Samuraj Koszalin) w kat. 60 kg.   VII miejsce wywalczyli: Wiktoria Tytoń ( Akademia Szczecin) w kat. 52 kg Hubert Siudowski  (Samuraj Koszalin) w kat. 66 kg Krzysztof Magdziński (Samuraj Koszalin) w kat. 73 kg Szymon Marko (Samuraj Koszalin) w kat. 60 kg.   Trenerami wyżej wymienionych zawodników są: Cezary Wojniusz i Marian Standowicz z Judo Gwardii Koszalin, Andrzej Adamski oraz Norman Łoziński z Judo Samuraj Koszalin.   Zawody odbyły się dzięki wsparciu Wojewódzkiej Federacji Sportu oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie....