Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Noc Muzeów – rozkład jazdy

2019-05-15 13:27:00 Ekoszalin z mat. inf.
Niewiele jest dni w roku, w których do późnej nocy ulice Koszalina tętnią życiem. Noc Muzeów może być doskonałym pretekstem dla mieszkańców naszego miasta, aby sobotni wieczór spędzić inaczej niż zwykle.

Kolejna Noc Muzeów już w najbliższą sobotę 18 maja. Ulice Koszalina jak co roku zapełnią się pałającymi żądzą wiedzy mieszkańcami – bo ta noc, do innych nie podobna… Gdzie zatem iść i co będzie otwarte? Poniżej krótki przewodnik.

Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37/39

Wnętrza muzeum

18.00–24.00 – „Zwiedzanie z kustoszem” – możliwość spotkania z autorami i opiekunami wystaw

– „Księgarnia za pół ceny” – promocyjna sprzedaż wydawnictw muzealnych

– „W pracowni rysunku” – zajęcia edukacyjne

 

Dziedziniec muzeum

18.00–24.00 – stoiska gastronomiczne

18.00–22.00 – „W pracowni malarskiej” – zajęcia edukacyjne

– „Kiermasz sztuki” – stoisko księgarni Między Kartkami

18.00–18.15 – powitanie uczestników imprezy

18.15–19.15 – Viva la Musica – koncert
19.30–20.30 – La Donna e Mobile – koncert

20.45–21.45 – Koszalińska Dechowka – koncert

22.00–22.30 – aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie – „Piosenka jest dobra na wszystko"

 

Zagroda Jamneńska, ul.Jamneńska 24

18.00–24.00 – „Zwiedzanie z kustoszem” – możliwość spotkania z autorami i opiekunami wystaw

 

Domek Kata, ul. Grodzka 3

18.00–18.15 – „Studyjny portret” – prezentacja
18.15–24.00 – „Nocne studio” – fotograficzne sesje portretowe

Archiwum Państwowe w Koszalinie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 – 18.00–22.00

Bałtycka Galeria Sztuki – Centrum Kultury 105 w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 105 – 18.00–21.00

Galeria Klubu Bałtyk – KSM Na Skarpie, ul. Spokojna 48 – 18.00–21.00

Galeria Na Piętrze, ul. Dworcowa 8 –18.00–22.00

Galeria Sztuki Współczesnej – hotel Gromada, ul. Zwycięstwa 20/24 – 18.00–24.00

Gildia Rycerska Stowarzyszenia Koszalińska Kompania Rycerska, ul. Jana z Kolna 38 – 18.00–22.00

Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, ul. Racławicka 15-17 – 16.30–21.00

Kościół Matki Boskiej Różańcowej (Jamno-Łabusz), ul. Szkolna – 18.00–24.00

Kościół św. Gertrudy, ul. H. Modrzejewskiej – 18.00–22.00

Lokomotywownia Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, ul. Lechicka 54G / Kolejowa 4 – 18.00–24.00

Muzeum Komunikacji Miejskiej w Koszalinie – zajezdnia MZK, ul. Gnieźnieńska 9 – 18.00–21.00

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie, ul. Wojska Polskiego 70 – 18.00–24.00

Muzeum Piwowarstwa – Minibrowar Kowal, ul. Grunwaldzka 1A – 18.00–22.00

Muzeum Aut Zabytkowych, Mścice, ul. Koszalińska 1 – 18.00–22.00

Obserwatorium Astronomiczne, ul. Gnieźnieńska 8A – 18.00–24.00

Polskie Radio Koszalin, ul. J. Piłsudskiego 41 – 18.00–22.00

Sala Tradycji 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, ul. 4 Marca 2 – 18.00–24.00

Sala Tradycji Polskich Formacji Granicznych, ul. J. Piłsudskiego 92 – 18.00–22.00

Salon Historyczny – schron pod hotelem Gromada, ul. Zwycięstwa 20/24 (wejście od ul. Kaszubskiej)– 18.00–24.00

Zespół Szkół Plastycznych, ul. Racławicka 9 – 18.00–21.00

 

Bezpłatna komunikacja – autobusy MZK

Muzeum w Koszalinie – Zagroda Jamneńska – 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00

Muzeum w Koszalinie – Polskie Radio Koszalin – Klub Bałtyk – 18.15, 19.15, 20.15, 21.15, 22.15*, 22.55*

Muzeum w Koszalinie – Muzeum Obrony Przeciwlotniczej – 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.05

* kurs skrócony, szczegółowy rozkład – www.muzeum.koszalin.pl, www.koszalin.kiedyprzyjedzie.pl

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Koszalin: Lekarz z SOR-u z zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego

8 Listopada 2019 godz. 3:46 Ala, fot. Piotr Walendziak
W czwartek koszalińska prokuratura postawiła lekarzowi, który w nocy z 13 na 14 czerwca pełnił dyżur w oddziale ratunkowym zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego i spowodowanie u niego obrażeń ciała na okres poniżej 7 dni. -  Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. - Wobec podejrzanego nie zostały zastosowane żadne środki zapobiegawcze. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego i spowodowanie u niego obrażeń ciała na okres poniżej 7 dni grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodał rzecznik. Przypomnijmy, w nocy z 13 na 14 czerwca  policja została wezwana do awantury w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. - Przywieźliśmy pacjentkę na SOR, była w bardzo ciężkim stanie - relacjonował wówczas Michał Pelc, ratownik medyczny. - Wiadomo, w takich sytuacjach robimy wszystko, co się da, dla ratowania ludzkiego życia. Ja też zawsze pomagam personelowi szpitala w zaopiekowaniu się pacjentem. W takich chwilach liczą się każde ręce. Tak było też i tym razem. Pacjentka została przełożona z naszych noszy na nosze szpitalne. Obsługa niechcąco zahaczyła mnie noszami, a ja również niechcąco zbliżyłem się, a raczej zahaczyłem o lekarza, który akurat miał dyżur. On jest znany z tego, że źle odnosi się do personelu i do ratowników, obrzuca innych różnymi obraźliwymi określeniami typu debilu czy buraku. I on chwycił mnie za ubranie i energicznie odepchnął, krzyknął: nie pchaj się! Mnie też poniosło i krzyknąłem: weź te ręce baranie! Wtedy on chwycił mnie za szyję, przydusił i pchnął tak mocno, aż uderzyłem głową o ścianę. Jeszcze mnie boli. Kręci mi się w głowie, źle się czuję. Zrobiłem badania - dodał.   Poszedł na zwolnienie lekarskie. Hospitalizacja nie była konieczna. 14 czerwca podejrzenie popełnienia przestępstwa przez lekarza zgłosił na policję. ...
 

W czwartek otwarta została obwodnica Szczecinka o długości 12 km w ciągu drogi ekspresowej S11

7 Listopada 2019 godz. 7:49 Ala za GDDKiA
Nowa trasa usprawni przejazd na ważnej drodze S11 łączącej Pomorze z Wielkopolską i Śląskiem. Oddanie tej drogi będzie oznaczało również przekroczenie bariery 4000 km autostrad i dróg ekspresowych będących w użytkowaniu w naszym kraju. 12 kilometrów ekspresowej obwodnicy  Umowa na realizację obwodnicy Szczecinka została podpisana jesienią 2015 roku. Po zakończeniu fazy projektowania wiosną 2017 roku ruszyła budowa. W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa obwodnica o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z dwoma węzłami drogowymi oraz dwoma rondami na początku i końcu trasy. Inwestycja wymagała budowy 13 wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt. Obwodnica omija Szczecinek od wschodu, przebiegając częściowo równolegle do linii kolejowej, między miastem, a jeziorem Wielimie. Wymagane było zastosowanie w wielu miejscach wzmocnień podłoża, w tym wykonanie betonowych pali przemieszczeniowych.   Korzyść dla miasta i kierowców W Szczecinku dotychczas często tworzyły się korki, gdyż przez miasto przechodzą dwie drogi krajowe i droga wojewódzka. Utrudnienia były szczególnie odczuwalne w okresie wakacyjnym, gdy ruch na prowadzącej nad morze drodze krajowej nr 11  wzrasta nawet trzykrotnie. Było to odczuwalne przez kierowców jadących drogą krajową, ale również poruszających się w samym mieście. Negatywne oddziaływanie związane z hałasem, czy spalinami było uciążliwe dla mieszkańców. Obwodnica zmniejszy te niedogodności, wyprowadzając ruch tranzytowy ze Szczecinka. Węzeł drogowy Szczecinek Wschód zapewni skomunikowanie terenów przemysłowych, przyczyniając się do rozwoju regionu.   Mamy już 4 tysiące kilometrów dróg szybkiego ruchu Obecnie sieć dróg ekspresowych i autostrad w naszym kraju liczy 3 993 km. Te 12 km obwodnicy Szczecinka pozwoli przekroczyć 4 000 kilometrów dróg szybkiego ruchu. Oczywiście to nie jest koniec rozwoju sieci drogowej. Docelowa sieć dróg ekspresowych i autostrad ma wynosić ponad 8000 kilometrów – osiągnęliśmy półmetek i kolejne inwestycje przed nami. W ciągu najbliższych 2-3 lat powinniśmy przekroczyć barierę 5000 km. Obecnie w realizacji mamy jeszcze około 1100 km dróg, a w przetargach kolejne blisko 350 km. Dalsze odcinki objęte są różnymi etapami prac przygotowawczych.   Część strategicznej trasy S11 Obwodnica Szczecinka jest fragmentem przyszłej drogi ekspresowej S11, która połączy Pomorze Środkowe przez Poznań z A1 na Śląsku. Szczecinek dołączył do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego, które mają już obwodnicę na S11. Od października tego roku gotowy jest wspólny przebieg dróg S6 i S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem, a w realizacji jest obwodnica Kępna i Olesna. W przetargu na zaprojektowanie i budowę są odcinki łączące Koszalin z Bobolicami. Pozostałe fragmenty tej trasy objęte są pracami przygotowawczymi i będą sukcesywnie realizowane w kolejnych latach.   Wyprowadzimy wszystkie drogi krajowe ze Szczecinka Nowa obwodnica w ciągu S11 to nie koniec inwestycji GDDKiA w Szczecinku. Na etapie projektowania jest obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 20, dzięki której przez miasto nie będą przebiegały już żadne drogi krajowe. Pieniądze na jej realizację zostały zapewnione przez Ministerstwo Infrastruktury w lutym ubiegłego roku. W przyszłym roku planowany jest przetarg na zaprojektowanie i budowę tej drogi, która będzie gotowa w 2025 roku. Nowa trasa będzie miała długość 4,3 km i w jej ramach powstanie nowy węzeł drogowy na obwodnicy w ciągu S11.    ...