Sport

Polska - Szwajcaria 3:0

Autor Karolina Derlecka 19 Lipca 2013 godz. 20:49
Bardzo dobre zawody rozegrały Polki, które przy dopingu kompletu publiczności pokazały się z dobrej strony pokazjując swoją wyższość nad rywalkami. Wygrywając pewnie 3:0.

50/50

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie było zamieszczone w naszej galerii, prosimy przesłać informacje na adres email: redakcja@ekoszalin.pl. W tytule prosimy umieścić słowo WIZERUNEK. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.
Poprzednia galeria
Następna galeria

Od paru dni w Koszalinie przebywają reprezentantki Polski w siatkówce. W piątek, 15 sierpnia rozegrają spotkanie półfinałowe turnieju World Grand Prix Dywizji II. Rywalkami Polek będą Belgijki. Dzień przed najważniejszymi meczami roku, reprezentacje Polski, Belgii, Holandii i Portoryko odbyły treningi medialne. Wybraliśmy się na trening biało-czerwonych.    Wideo z treningu Polek: Piątkowe zmagania rozpocznie spotkanie gospodyń turnieju z Belgią. W grach eliminacyjnych Polki zajęły czwartą lokatę, zaś Belgijki minimalnie przegrały walkę o drugą lokatę z reprezentacją Portoryko. Podopieczne Piotra Makowskiego w grach eliminacyjnych dwukrotnie mierzyły się ze swoimi najbliższymi rywalkami. W pierwszym starciu biało-czerwone wygrały 3:1, zaś w rewanżu doznały bolesnej porażki 0:3. Jednak piątkowy mecz, to całkowicie inna historia, a także zdecydowanie inna stawka. Polki zapowiadają, że ich najwyższa forma zostanie zaprezentowana przed koszalińską publicznością. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.   W drugim starciu zmierzy się reprezentacja Holandii z Portoryko - mecz zaplanowano na godzinę 20:00.   Zwycięzcy piątkowych spotkań zmierzą się w sobotę 16 sierpnia o godzinie 20:00 w wielkim finale, zaś finał pocieszenia, jak nazywany jest mecz o najniższy stopień podium rozpocznie się o 17:30. Drużyna, która wygra turniej w Koszalinie uzyska przepustkę do Tokio, gdzie zmierzą się ze sobą cztery najlepsze drużyny tegorocznej edycji.    Ceny biletów nie uległy zmianie, będą na takim samym poziomie jak podczas meczów Ligi Europejskiej. Tym razem jednak Hala Widowiskowo – Sportowa oferuje dwa mecze dziennie. Oprócz gotowych do gry zawodniczek, gotowa jest również hala do przyjęcia fanów siatkówki.

Łatwe zwycięstwo Polek

Patryk Pietrzala / fot. Artur Rutkowski - 11 Lipca 2014 godz. 22:06
Siatkarki reprezentacji Polski zagrały drugi raz w Koszalinie i po raz kolejny odniosły efektowne zwycięstwo. Podopieczne trenera Piotra Makowskiego pokonały kadrę Hiszpanii 3:0 (25:14, 25:19, 26:24). Przy niemal wypełnionej hali (dostawiono dodatkowy sektor – przyp.red.) siatkarki reprezentacji Polski zagrały swoje drugie spotkanie w Koszalinie. Początek meczu to zdecydowana dominacja biało-czerwonych, które czuły się na tyle pewnie, że momentami bawiły się z obroną rywala. Hiszpanki miały sporo problemów z przyjęciem zagrywki, na czym skrzętnie korzystały podopieczne trenera Piotra Makowskiego. Gospodynie prowadziły po niespełna piętnastu minutach 15:8.   Co najważniejsze, Polki nie spoczywały na laurach, wręcz przeciwnie, atakowały zacieklej i z jeszcze większą determinacją. Podobnie było z kibicami, którzy z minuty na minutę byli coraz głośniej – głównie za sprawą DJ UCHO, dbającego o wyjątkową atmosferę i oprawę spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką pierwszego seta była Katarzyna Zaroślińska, która zdobyła łączne pięć „oczek” i poprowadziła Polki do zwycięstwa 25:14.   Świetne spotkanie rozgrywała także Joanna Wołosz. Rozgrywająca reprezentacji Polski co chwilę gubiła blok Hiszpanek, ułatwiając tym samym grę swoim partnerkom. Zespół trenera Pascuala Saurina nie mógł złapać odpowiedniego rytmu. Mimo sporego potencjału, siatkarki z Hiszpanii nie prezentowały pełni swoich umiejętności.   Hiszpanki rozegrały się dopiero w połowie drugiego seta, wszystko dzięki lepszemu przyjęciu, które było największym problemem podopiecznych trenera Saurina. Po time-oucie wziętym przez selekcjonera reprezentacji Polski – Piotra Makowskiego, biało-czerwone odzyskały wysoką przewagę i kontrolowały resztę drugiego seta (25:19).   Siatkarki z Hiszpanii wciąż nie miały odpowiedzi na Katarzynę Zaroślińską, która co chwilę kończyła akcje dokładnym atakiem z prawego skrzydła. W zespole gości natomiast wyróżniała się Maria Segura (10 pkt po dwóch setach). Podopieczne trenera Saurina robiły wszystko, by ten mecz nie skończył się po trzech setach. Hiszpanki postawiły wszystko na jedną kartę i ryzykowały na zagrywce – ze zmiennym szczęściem. Proste błędy zespołu przyjezdnego sprawiały, że Polki schodziły na pierwsza przerwę techniczną z wysoką zaliczką.   Polki dominowały w każdym elemencie gry, a Hiszpanki były bezradne. Dziesięciopunktowe prowadzenie (17:7) wskazywało na kolejnego łatwo wygranego seta. Końcówka należała jednak do Hiszpanek, które zdobyły 6 punktów z rzędu. Na szczęście z pomocą biało-czerwonym przyszła koszalińską publiczność, która ponownie nie zawiodła i poderwała Polki do walki.   Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Zaroślińska, która otrzymała pamiątkową statuetkę z rąk prezydenta miasta Piotra Jedlińskiego. Drugie spotkanie z reprezentacją Hiszpanii już jutro, o godzinie 20:00.

Siatkarskie wakacje w Koszalinie

Artur Rutkowski - 13 Marca 2014 godz. 1:04
Po roku, żeńska reprezentacja Polski w siatkówce powraca do Koszalina. 11 i 12 lipca w ramach Ligi Europejskiej w Hali Widowiskowo Sportowej zostanie rozegrany dwumecz z Hiszpanią, Oprócz tego od 15 do 17 sierpnia odbędzie się w Koszalinie prestiżowy turniej World Grand Prix, w którym także nie zabraknie polskiej reprezentacji. Będzie to kolejna po zeszłorocznej imprezie (red. mecz ze Szwajcarią, wygrany 3:0) przygoda Koszalina z żeńską reprezentacją siatkarek. Należy zwrócić uwagę, że tegoroczne spotkania będą zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla naszej kadry. Dodajmy, że na zeszłoroczny mecz brakowało biletów w kasach na kilka dni przed jego rozegraniem. Transmisję z dwóch spotkań z Hiszpanią na żywo przeprowadzi Polsat Sport. Mecz z Hiszpankami może decydować o awansie. W "polskiej" grupie występują jeszcze Niemcy i Grecja.Natomiast jeżeli chodzi o World Grand Prix to tutaj nie znamy rywalek biało-czerwonych. Wiemy jedynie, że przyjadą oprócz Polek, trzy inne zespoły. Zwycięzca turnieju zaledwie parę dni później wyjedzie na finał turnieju do Tokio.Najważniejsze, że Koszalin za zorganizowanie tak wielkich imprez sportowych, nie będzie musiał nic płacić. Wszystkie koszty organizacyjne pokryją wpływy z biletów, jak również od sponsorów.   Film z konferencji:

Znamy rywali, z Serbią na Narodowym

Artur Rutkowski - 27 Stycznia 2014 godz. 20:34
Wiadomo już z jakimi drużynami zmierzą się polscy siatkarze podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się w naszym kraju. W Warszawie odbyło się właśnie losowanie. Przed uroczystością wiadomo było, że rywalami podopiecznych Stephana Antigi będą drużyny Serbii i Argentyny. Losowanie natomiast, odsłoniło kolejnych rywali - będą nimi Australia, Wenezuela i trzecia reprezentacja Afryki. Tak prezentują się wszystkie cztery grupy siatkarskich mistrzostw świata: GRUPA A: Polska, Argentyna, Serbia, Australia, CAVB 3 (Afryka), Wenezuela GRUPA B: Brazylia, NORCECA 2, Niemcy, CAVB 1, Korea, Finlandia GRUPA C: Rosja, Bułgaria, NORCECA 3, CAVB 2, Chiny, NORCECA 5 GRUPA D: Włochy, NORCECA 1, Iran, Francja, NORCECA 4, Belgia   Po 4 najlepsze zespoły każdej z grup awansują do kolejnej rundy zawodów: Grupa E (Łódź, Bydgoszcz): 1A, 2A, 3A, 4A, 1D, 2D, 3D, 4D Grupa F (Katowice, Wrocław): 1B, 2B, 3B, 4B, 1C, 2C, 3C, 4C   Najlepsze zespoły tej fazy zostaną rozstawione w grupach G i H. O przynależności grupowej ekip z drugich i trzecich miejsc, które również kwalifikują się dalej, zadecyduje losowanie. W półfinale obowiązywać będzie system krzyżowy. O prawo walki o złoty medal zmierzą się następujące pary: 1G - 2H 2G - 1H Drużyny z trzecich miejsc w bezpośrednim starciu powalczą o 5. miejsce na świecie.   Mistrzostwa rozpoczną się 30 sierpnia spotkaniem Polska - Serbia, które odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Natomiast wielki finał rozegrany zostanie 21 września w Katowicach. Pozostałymi obiektami mistrzostw będą obiekty w Bydgoszczy, Sopocie/Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu.

Siatkarze mistrzami Europy Wschodniej

Artur Rutkowski / fot. pzps.pl/ - 13 Grudnia 2013 godz. 10:31
Kolejny wielki sukces Polskiej siatkówki, tym razem bardzo dobrze spisali się kadeci, którzy wywalczyli mistrzostwo EEVZA (Mistrzostwo Europy Wschodniej). W wielkim finale młodzi zawodnicy rozbili 3:0 Rosjan. W finałowym pojedynku Polacy wygrali pewnie każdy set, pierwszy do 18, drugi również do 18, a w trzecim do 15. Podczas Całego turnieju biało-czerwoni stracili zaledwie jednego seta w pięciu rozegranych spotkaniach.   Na końcowy triumf zapracowali  Dawid Woch, Radosław Gil, Jakub Ziobrowski, Patryk Niemiec, Bartosz Kwolek, Łukasz Ciesiółka, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Jakub Kochanowski, Kacper Stelmach, Tomasz Fornal, Kamil Droszyński. Trenerami zwycięskiej drużyny są: Sebastian Pawlik, Jacek Nawrocki     Reprezentacja Polski kadetów zdobyła mistrzostwo EEVZA. Polacy w meczu finałowym pokonali Rosjan 3:0.   Finał: Polska - Rosja 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)   Mecz o 3.miejsce:   Białoruś - Ukraina 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)   Mecz o 5.miejsce:   Łotwa - Estonia 3:0 (25:17, 25:17, 25:20)   Mecz o 7.miejsce:   Gruzja - Litwa 0:3 (12:25, 12:25, 17:25   Wszystkie wyniki Polaków  1/2 Finału: Polska - Ukraina 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:11 w fazie grupowej: Polska - Litwa 3:0 (25:16, 25:15, 25:13) Polska - Białoruś 3:0 (25:19, 25:16, 25:11)) Polska - Łotwa 3:0 (26:24, 25:8, 25:10)