Derby na remis

Autor Artur Rutkowski / fot. Karolina Derlecka 28 Marca 2015 godz. 17:00
Po wyrównanym spotkaniu Gwardia zremisowała z Bałtykiem Koszalin 1:1. W meczu oprócz bramek, emocji nie brakowało. Ponadto goście kończyli pojedynek w 10 osobowym składzie.

Od początku minimalną przewagę posiadali prowadzeni przez Wojciecha Polakowskiego. Następnie do głosu zaczęła dochodzić Gwardia.

W 23 minucie piłka trafiła do niepilnowanego Shimmury, który bez zastanowienia uderzył z ok. 35 metra, a piłka po jego uderzeniu przeleciała pod bezradnie interweniującym Macieju Dulewiczu i wpadła do siatki.

Bałtyk doprowadził do wyrównania w 80 minucie po rzucie rożnym, którego strzałem głową wykończył Krauze.

W 83 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Maciąg z Bałtyku Koszalin.

Sympatycy koszalińskiej piłki oglądali wyrównane spotkanie. Z pewnością nie było to stracone piłkarskie popołudnie.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:1 (1:0)

Bramki: 22. Shimmura – 80. Krauze. ŻK: 24. Wiśniewski (GWARDIA), 40. Bień (GWARDIA).

2.ŻK=CZK: 83. Maciąg (BAŁTYK).

Składy wyjściowe:

Gwardia K.: Fabiański – Bień, Wojciechowski, Dondera, Liberadzki, Shimmura, Wiśniewski, Szymański, Zejglić, Kozawa, Neumann

Bałtyk K.: Dulewicz – Bany, Maciąg, Ziętarski, Rokicki, Florkiewicz, Jagiełło, Rząsa, Wólkiewicz, Barbosa, Romańczyk