Rusin trzeci w Pile

Autor Artur Rutkowski 18 Marca 2015 godz. 14:11
W Pile odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo w zawodach łącznie stratowało 220 zawodników. Nasz region reprezentowały dwa kluby koszalińskie Gwardia i Samuraj .

Zawodnik klubu sportowego Judo Gwardia Koszalin Patryk Rusin wywalczył III miejsce w kat.+100 kg Podopieczny Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza przegrał tylko jedną walkę z V-ice Mistrzem Ukrainy Lukayarenko Bohdanem reprezentującym AZS Warszawę. Następne trzy pojedynki wygrał przed czasem.

Drugi Zawodnik Gwardii Norbert Paszkowski w kat,81 kg był IX stoczył dobre trzy pojedynki w dwóch przegrał minimalnie.

- W zawodach nie mogli wystartować z powodu kontuzji Ola Gadomska i Wojciech Dorlet i z braku licencji Kamil Ciesiołkiewicz. Ponadto była judoczka Gwardii Sandra Lickun wywalczyła I miejsce w kat.70 kg dla AZS -UW Warszawa - dodaje trener Cezary Wojniusz

Natomiast reprezentantom Samuraja zabrakło trochę szczęścia, gdyż VII miejsce wywalczyła Martyna Matyszczuk w kat.63 kg.Ponadto dwóch pozostałych zawodników Karol Łożiński i Robert Gregorczyk wygrali po jednej walce w eliminacjach, a następnie odpadli z turnieju judo. - Za miesiąc na Mistrzostwach Polski będzie lepiej. - dodał szkoleniowiec Samuraja Andrzej Adamski.