Bez (fal)Startu

Autor Artur Rutkowski / fot. Karolina Derlecka 7 Lutego 2015 godz. 18:57
Koszalinianki odniosły kolejne zwycięstwo w Superlidze, tym razem przed własną publicznością pokonały Start Elbląg. Po raz kolejny znakomite zawody zagrała Beata Kowaczyk. Słowa uznania należą się, również Joannie Chmiel, która pochwalił a się swoją techniką, przy znakomitych asystach. ENERGA AZS pokonała Start 29:24

Spotkanie w bardzo dobrym stylu rozpoczęły gospodynie, które po pięciu minutach gry prowadziły 4:1.  Następnie zdecydowanie skuteczniejsze były zawodniczki przyjezdne, które już w 10 minucie za sprawą trafienia Kołodziejskiej doprowadziły do remisu 4:4. W kolejnych minutach oba zespoły toczyły zaciekły bój na całej długości boiska.  Niestety w 17 minucie gry Jędrzejczyk wyprowadziła Start na pierwsze prowadzenie w meczu. Jednak po pierwszej połowie to gospodynie wygrywały 14:13 po bramce Aleksandry Kobyłeckiej..

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki zdobytej przez ENERGĘ AZS. Akademiczki po kolejnych dziesięciu minutach wyszły na czterobramkowe prowadzenie, dzięki bramce Karoliny Kalskiej, która wykorzystała znakomite podanie Doroty Błaszczyk. Kwadrans przed końcem podopieczne Edwarda Jankowskiego wygrywały już 22:17.  Joanna Waga w 51 minucie zdobyła gola na 25:22, czym przywróciła nadzieję Startowi na korzystny wynik.  Decydującym momentem była sytuacja z 55 minuty, wówczas Paulina Muchocka przejęła piłkę w środkowej strefie, po czym podała do Sary Garović, która podwyższyła na 27:23.  Pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 29:24.

Energa AZS - Star Elbląg 29:24 (14:13)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 10, Kobyłecka 5, Muchocka 2, Chmiel 1, Błaszczyk 3, Garović 3, Manoila, Matuszczyk 5.

Karne: 5/5

Kary: 10 min.

Start: Sielecka, Kędzierska - Mielczewska, Żakowska, Sądej 4, Waga 4, Jędrzejczyk 3, Szymańska 5, Aleksandrowicz 3, Grzyb 3, Kołodziejska 2.