Hołub druga w Toruniu

Autor Artur Rutkowski / fot. Screen TVP Sport 3 Lutego 2015 godz. 19:19
Małgorzata Hołub zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas pierwszych tegorocznych zawodach Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup w Toruniu. Koszalinianka okazała się słabsza jedynie od Justyny Święty.

Sprinterka Bałtyku Koszalin uzyskała czas 53,60 sek., zaś Świety zwyciężyła z czasem 52,73 sekund i na obecną chwilę to tylko koleżanka z kadry koszalinianki uzyskała minimum na halowe mistrzostwa Europy.

Ponadto w biegu wystartowały jeszcze dwie inne Polski Joanna Linkiewicz, która zajęła trzecią lokatę z czasem 53,74, tuż za nią linię mety przekroczyła Ewelina Ptak, a jej czas to 53,96 sek.

Tuż po zawodach koszalinianka uda się do Spały, w województwie łódzkim, gdzie do 8 lutego będzie szlifować formę przed kolejnymi startami w 2015 roku.

5 2 2   KOLESNYCHENKO Olena 93-06-03 UKRAINE 55.30 0.159 PB 9

Sprinterka z naszego miasta - Małgorzata Hołub wzięła udział w kolejnych zawodach, tym razem koszalinianka wystąpiła w 2 Sprawdzaniu Kontrolnym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodniczka Bałtyku Koszalin okazała się najszybsza w swojej serii na 300 metrów. Jednak w ogólnej klasyfikacji przegrała z Justyną Święty. Hołub uzyskała czas 38,16 sek. , zaś najszybsza Justyna Święty z AZS AWF Katowice czasem 37,59 sek. ustanowiła nowy halowy rekord Polski.   Najniższy stopień na podium wywalczyła Monika Szczęsna z AZS AWF Katowice z czasem 38,29 sek.. Czwarta lokata przypadła natomiast Agacie Forkasiewicz z czasem 38,35 sek.