ENERGA AZS w ćwierćfinale

Autor Artur Rutkowski 21 Stycznia 2015 godz. 20:40
Podopieczne Edwarda Jankowskiego pokonały w meczu Pucharu Polski z Aussie Sambor Tczew 27:22. Akademiczki dzięki zwycięstwu awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla zawodniczek z Tczewa, które po rzucie Karoliny Olszowej objęły prowadzenie. W 10 minucie gry Justyna Belter zdobywając swoją trzecią bramkę dała Samborowi prowadzenie 3:5. Następnie na listę strzelczyń wpisały się kolejno Dorota Błaszczyk, Aleksandra Kobyłecka i Joanna Załoga, co dało pierwsze prowadzenie w meczu gospodyniom. Na dziesięć minut przed końcem po trafieniu Sylwii Matuszczyk, koszalinianki prowadziły już 9:6.

Zespół z Sambora jednak nie rezygnował i na minutę przed końcem Magda Krajewska doprowadziła do stanu 12:12, a chwilę później Marta Tomczyk wyprowadziła swoje koleżanki na jednobramkowe prowadzenie. Jednak niemal równo z syreną Sylwia Matuszczyk ustaliła wynik pierwszej połowy na 13:13.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy przyjezdne starały się dotrzymać kroku akademiczkom i przez dziesięć minut ta sztuka im się udawała. Następnie na parkiecie zaczęły rządzić podopieczne Edwarda Jankowskiego. Sygnał do odskakiwania rywalkom dała Paulina Muchocka zdobywając bramkę na 18:16. Dwanaście przed końcem było już 21:17 po trafieniu Sylwii Matuszczyk. Do końcowej syreny na parkiecie rządziła już tylko jedna drużyna - ENERGA AZS. Spotkanie zakończyło się wygraną akademiczek 27:22.

Zwycięstwo dało koszaliniankom awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolejne spotkanie ENERGA AZS rozegra już w niedzielę 25 stycznia, również z Aussie Samborem Tczew.

• AZS-AWF Warszawa - Pogoń Baltica Szczecin 20:42 [11:19]

Prowadzone przez Edwarda Janowskiego zawodniczki ENERGII AZS Koszalin po wyeliminowaniu z Pucharu Polski Samboru Tczew, w niedzielę ponownie zmierzą się z zespołem z Tczewa. Zdecydowanym faworytem pojedynku wydają się być szczypiornistki z naszego miasta. Dla przypomnienia w środę 21 stycznia ENERGA AZS pokonała Aussie Sambor Tczew 27:22. Liderkami koszalińskiego zespołu ponownie były bramkarki Izabela Prudzienica i Beata Kowalczyk, które odbiły kilka trudnych piłek, a także Sylwia Matuszczyk, która rzuciła siedem bramek. Ponadto warto podkreślić, że wszystkie zawodniczki z pola wpisały się na listę strzelców.    W spotkaniu środowym nie wystąpiła Joanna Chmiel, która leczyła uraz jaki nabawiła się w meczu z mistrzyniami Polski. Występ filigranowej rozgrywającej w meczu ligowym, również stoi pod znakiem zapytania, ale jesteśmy dobrej myśli.  Pod nieobecność Joanny za rozgrywanie odpowiedzialna jest Ioanna Manoila, której starają się pomagać Aleksandra Kobyłecka i Paulina Muchocka.   W 4 kolejce rozgrywek ligowych Energetyczne, również wygrały z zespołem z Tczewa. Jednak mecz do łatwych nie należał, a o zwycięstwie zadecydowała jedna bramka. W tczewskim klubie gra Tatiana Bilenia, która jeszcze w pierwszej połowie 2014 roku reprezentowała barwy Energa AZS Koszalin. Zawodniczką Aussie Sambor Tczew jest też Adrianna Nowicka, która jest wypożyczona z ENERGII AZS.   Mecz ligowy ENERGII AZS z Aussie Sambor Tczew zaplanowany został na 25 stycznia. Początek o 17:00 w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej.