Pogoń rozbiła Gwardię

Autor Artur Rutkowski / fot. Artur Bańko (pogonszczecin.pl) 14 Stycznia 2015 godz. 7:32
Koszalińska Gwardia przegrała pierwszy tegoroczny sparing. Gwardziści nie sprostali ekstraklasowej Pogoni Szczecin, która bez większych problemów wygrała 1:5. Jedyną bramkę dla koszalinian zdobył Japończyk - Kozawa.

Prowadzenie szczecińskiej drużynie dał były piłkarz Gwardii - Takuya Murayama w 13 minucie. Następnie w 16 minucie na 0:2 podwyższył Marcin Robak. Podopieczni Tadeusza Żakiety zdołali odpowiedzieć bramką w 27 minucie. Wówczas jeden z Portowców zagrał w polu karnym ręką sędzia pokazał na „jedenastkę”. Golkiper  zdołał obronić rzut karny, ale wobec dobitki Kozawy był bezradny. Więcej goli w pierwszej połowie już nie padło

Po zmianie stron już w 50 minucie Łukasz Zwoliński podwyższył na 3:1. Wspomniany zawodnik 13 minut później zdobył kolejnego gola. Wynik meczu ustalił Vladimirisa Kamess w 74 minucie.

To już niemal pewne. 17-letni zawodnik koszalińskiej Gwardii Aleksander Karbowiak odchodzi do aktualnego Mistrza Polski. Na początek piłkarz występować będzie w zespole rezerw Legii Warszawa, gdzie szkoleniowcem jest Jacek Magiera. Obecnie młody gracz przebywa w stolicy i dopełnia ostatnich formalności przed transferem. - Jestem już po testach medycznych, na dniach podpisze kontrakt i będę już oficjalnie zawodnikiem Legii.  - zapowiada niezwykle zadowolony Karbowiak.   Jednak należy pamiętać, że póki co Olek będzie jedynie piłkarzem drugiego zespołu. - Trenować bedę z Legią drugą. Natomiast jeśli chodzi o debiut w  T-mobile Ekstraklasie to mogę go sobie wywalczyć jedynie ciężką i systematyczną pracą. - zapewnia utalentowany koszalinianin.   Karbowiak pierwszy kontakt z warszawskiego klubu otrzymał już w trakcie rundy jesienej obecnego sezonu. Ponadto brał już udział w treningach występującej w rozgrywkach łódzko-mazowieckiej trzeciej lidze drużynie w grudniu minionego roku. - Jestem pod ogromnym wrażeniem, po pierwszych zajęciach z nowymi kolegami. Treningi są tutaj typowo techniczne. Ponadto dużo podań, gra na jeden kontakt, kontrola nad piłką itd. - opisuje wychowanek Gwardii Koszalin.   Dodajmy, że młody skrzydłowy  zadebiutował w zespole Tadeusza Żakiety wiosną 2014 roku. Podczas swojego pierwszego roku w seniorskiej piłce dostał szansę gry w 21 spotkaniach. Zdobył nawet bramkę w wygranym 3:1 meczu z Drawą Drawsko Pomorskie. Na listę strzelców Olek wpisał się w dwunastej minucie wyprowadzając koszalinian na prowadzenie 2:1.