Kozak wciąż bryluje!

Autor Patryk Pietrzala / fot. tkkf.koszalin.pl 13 Października 2014 godz. 13:17
Paweł Kozak, jeden z najmłodszych członków Koszalińskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, wciąż nie daje szans rówieśnikom na zawodach nordic walking.

Paweł Kozak to mistrz Polski w swojej kategorii wiekowej w dyscyplinie Nordic Walking. W poprzednim sezonie, młody koszalinianin był niepokonany we wszystkich startach i sięgnął po najbardziej prestiżową nagrodę. Reprezentant TKKF okazał się wówczas najlepszy spośród wszystkich 70 zawodników.

Tym razem młody Kozak wciąż zaskakuje. Koszalinianin okazał się najlepszym zawodnikiem na dystansie 5 km w Pucharze Polski Nordic Walking w sezonie 2014. Zwyciężył w imprezie finałowej w Gdańsku ustanawiając przy tym swój najlepszy czas w historii startów na dystansie 5km (32 min. 50 sek.).

W całym sezonie odniósł komplet zwycięstw i po raz trzeci w historii zdobył Puchar Polski (startował już 5 sezonów). W przyszłym sezonie Paweł przechodzi do kategorii 14-17 lat i będzie chciał zwyciężyć po raz czwarty.

Młody Koszalinianin – Paweł Kozak po raz kolejny spisał się na medal. Reprezentant koszalińskiego TKKF wygrał w swoim koronnym dystansie na zawodach w Grudziądzu. Paweł Kozak spisuje się w ostatnich tygodniach coraz lepiej. Młody koszalinianin deklasuje swoich równolatków i zgarnia wszystkie możliwe nagrody. Jego ostatnim startem były zawody w Grudziądzu (Puchar Polski w Nordic Walking oraz Międzynarodowa Konwencja Nordic Walking). Zmagania odbywały się nad jeziorem Rudnik, a na starcie stanęło ponad 300 uczestników. Gorące powietrze nie przeszkodziło sportowcom w osiąganiu świetnych wyników.   Reprezentant koszalińskiego TKKF – Paweł Kozak zajął pierwsze miejsce w sowim koronnym dystansie – 5 kilometrów. Bieg rozgrywał się na trudnej piaszczystej trasie, a mimo to młody koszalinianin z minuty na minutę wypracowywał sobie coraz większą przewagę. Ostatecznie Kozak przybiegł do mety cztery minuty przed drugim zawodnikiem.

Paweł Kozak mistrzem Polski

Patryk Pietrzala / fot. tkkf.koszalin.pl - 8 Października 2013 godz. 12:42
Młody koszalinianin okazał się niepokonany we wszystkich startach i sięgnął po tytuł mistrza Polski w nordic walking'u. 12 - letni Paweł Kozak jest zapalonym sportowcem i w tym sezonie wygrał wszystkie konkurencje w konkurencji nordic walking. W kategorii do lat trzynastu, zgłosiło się aż 67 zawodników, stąd też należą się jeszcze większe słowa uznania dla koszalinianina.   W dyscyplinie nordic walking Paweł Kozak zdobył tytuły mistrza Polski oraz mistrza Pomorza, poza tym wywalczył Puchar Polski. W następnym sezonie, 12-latek będzie startował w tej samej kategorii wiekowej, więc będzie murowanym faworytem do sięgnięcia po jeszcze jedno zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.