Lekkoatleci szlifują formę

Autor Patryk Pietrzala 29 Września 2014 godz. 13:41
Reprezentanci Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin wystartowali na mistrzostwach Polski w kategorii młodzików w Zielonej Górze oraz na I Gminnym Biegu po Ziemniaka w Świeszynie.

Kolejny weekend i następne zawody. Reprezentanci Bałtyku wyjechali do Zielonej Góry, by sprawdzić aktualną formę. Podopieczni trenera Mateusza Czepiela wystartowali w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego. Jakub Wróbel zajął wysokie szóste miejsce w biegu na dystansie 2000 metrów. Czas uzyskany przez koszalińskiego zawodnika to 5.57,72 min, co jest rekordem życiowym oraz rekordem KL Bałtyk Koszalin.

W Zielonej Górze wystartował także Szymon Pawłowski, który w biegu na dystansie 1000 metrów zajął 15. miejsce, a jego czas to 2.45,86 min. Lekkoatleci z Bałtyku wystąpili także w I Gminnym Biegu po Ziemniaka w Świeszynie. Koszaliński klub reprezentowali Kamil Teofilak i Paweł Pruchniewski. W biegu dla dorosłych, Pruchniewski zajął pierwsze miejsce, deklasując pozosałych startujących (na 3 km) – 9.13,00. Na najwyższym stopniu podium stanął także Teofilak, który biegł na dystansie jednego kilometra.