Odra wygrywa w Koszalinie

Autor Artur Rutkowski 29 Września 2014 godz. 6:35
Podopieczni Mariusza Lenartowicza w niedzielnym meczu Centralnej Ligi Juniorów rywalizowali z Odrą Opole. Po emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Opola, którzy wygrali w Koszalinie 2:3.

Już przed meczem było wiadomo, że emocji w tym spotkaniu na pewno nie zabraknie. Obie drużyny w ligowej po siedmiu kolejkach mieli na swoim koncie po 12 punktów, co potwierdzało, że w obecnym sezonie zespoły prezentują podobny poziom sportowy.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już pod polem karnym rywali starali się odbierać piłkę rywalom. Taktyka przyniosła efekt już w 8 minucie, kiedy Tomasz Pasieka uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. Jednak z każdą kolejną minutą do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Odry Opole, którym udało się doprowadzić do wyrównania w 20 minucie po jednym z uderzeń z dystansu. Tuż przed przerwą o dużym szczęściu mogli mówić gospodarze, po jednym ze strzałów futbolówka zatrzymała się na słupku.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla Bałtyku, a swoich szans próbowali Wiktor Naworski i Mateusza Czapłygin, ale niestety piłka po ich strzałach nie znalazła drogi do bramki. Po dziesięciu minutach od zmiany stron goście objęli prowadzenie. Następnie gospodarze dążyli do wyrównania i ta sztuka udała się im w 67 minucie, wówczas na listę strzelców wpisał się Michał Plata.

Kwadrans przed zakończeniem, przez gola, po jednym z dośrodkowań Odra objęła ponownie prowadzenie, którego już do końcowego gwizdka nie oddała. Bałtyk przegrywa po emocjonującym meczu 2:3.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza awansowali do IV rundy Pucharu Polski KOZPN. Rezerwy Bałtyku nie dały najmniejszych szans Wiekowiance Wiekowo wygrywając przed własną publicznością 7:0. Już pierwsza połowa pokazała, że zespól złożony w całości z zawodników występujących w Centralnej Lidze Juniorów jest w wysokiej formie strzeleckiej. Pierwsza połowa przyniosła dwa trafienia.    Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa - wręcz przeciwnie. Widać było, że w przerwie w szatni Bałtyku, mimo prowadzenia "było gorąco". Przełożyło się to na skuteczność pod bramką Wiekowianki. Mecz ostatecznie wygrali młodzi zawodnicy z Koszalina, aż 7:0.   Bramki w środowym meczu dla Bałtyku II zdobywali: Kacper Wąsowicz trzy, Mateusz Czapłygin dwie, Wiktor Naworski i Tomasz Pasieka po jednej.   Dodajmy, że w środę 24 września rozegrano, również dwanaście innych spotkań tej rundy, o wynikach poinformujemy niebawem.