ENERGA AZS pokonuje Sambor

Autor Artur Rutkowski 24 Września 2014 godz. 19:12
Prowadzone przez Reidara Moistada szczypiornistki ENERGA AZS Koszalin pokonały w meczu wyjazdowym 22:21 Aussie Sylex Sambor Tczew. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo naszych zawodniczek w tym sezonie

Początek środowego spotkania był bardzo wyrównany, po kwadransie gry ENERGA AZS prowadziła 6:5. W kolejnych minutach inicjatywę przejęły gospodynie, które już w 24 minucie objęły dwubramkowe prowadzenie 7:9. Pod koniec pierwszej połowy zawodniczki z Tczewa zdołały jeszcze podwyższyć prowadzenie do trzech bramek 9:12.

Koszalinianki po zmianie zaczęły odrabiać straty już w 42 minucie był remis 14:14, chwilę później akademiczki objęły prowadzenie. Na dwanaście minut przed końcem meczu w Tczewie zawodniczki z Pomorza Środkowego wygrywały 18:16. Solidnie grające w obronie podopieczne Reidara Moistada nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie ENERGA AZS wygrała na terenie tegorocznego beniaminka 22:21.

Kolejny mecz koszalinianki  rozegrają już w najbliższą sobotę 27 września o 18:30, a rywalem będzie Olimipia-Beskid Nowy Sącz. Dodajmy, że również w sobotę 27 września od godziny 12 w centrum handlowym Atrium trwać będzie prezentacja zespołu.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Energa AZS Koszalin : 21-22 (12-9)

Aussie Sylex Sambor Tczew : Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Pasternak 5, Olszowa 4, Strzałkowska 3, Belter 2, Łukasik 2, Bilenia 2, Tomczyk 2, Skonieczna 1, Nowicka, Krajewska

Kary: 6min (2x2min Skonieczna, Nowicka)

Energa AZS Koszalin: Prudzienica - Kalska 8, Załoga 5, Błaszczyk 3, Kobyłecka 2, Muchocka 1, Chmiel 1, Garovic 1, Manoila 1, Balle, Matuszczyk