Zwycięstwo Domaru

Autor Łukasz Bąk 11 Marca 2013 godz. 12:35
W niedzielę w hali Gwardii rozegrany został mecz pomiędzy Formi a Domarem Tatów w ramach rozgrywek Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W tym starciu zwycięsko wyszli Tatowianie wygrywając 59:51 z Formi.

Przez całą pierwszą kwartę obie ekipy punktowały na przemian, nie wypracowując znacznej przewagi. W momencie remisu 9:9, to Domar wyszedł  na prowadzenie i pierwsza część zakończyła się wynikiem 10:13 dla Tatowian. Formi później nie mogło zdobyć punktów ani z dystansu, ani spod kosza. Dzięki temu Domar wypracował sobie przewagę, której już nie oddał do końca meczu. Formi próbowało nawiązać kontakt, ale bezskutecznie. Ponad dziesięciopunktowe prowadzenie Domaru zostało zniwelowane do zaledwie 8 punktów. Wszystko za sprawą przebudzenia się zawodników Formi na minutę przed końcową syreną. Solidna obrona plus dobra skuteczność Domaru oraz słaba gra w ataku Formi sprawiły, że to Tatowianie byli górą.

Formi: Kosicki 26 (4x3), Jakóbczyk 12.

Domar Tatów - Formi 59:51