Posypały się medale

Autor 19 Września 2012 godz. 15:44
Pokaźną liczbę medali przywieźli reprezentanci Koszalina z XI Bałtyckiego Międzynarodowego Turnieju w Judo, który odbył się w Gdyni w miniony weekend.
W ubiegły weekend odbył się XI Bałtycki Międzynarodowy Turniej w Judo w Gdyni, w którym wystartowało łącznie 470 zawodników z kraju i Europy. Udział w nim wzięły dwa Kluby reprezentujące Koszalin – Judo Samuraj oraz Judo Gwardia. W młodszej grupie zdominowana przez "Samurajki" została kategoria -36 kg. Bezkonkurencyjna okazała się Anika Łozińska, natomiast tuż za nią uplasowały się Julia Koślak i Amelia Zalewska zajmując kolejno trzecie i piąte miejsce. W wadze -40 kg trzecie miejsce wywalczyła Julia Jakubowska pokonując w walce decydującej o brązie swoją klubową koleżankę - Natalię Sterczyńską, która uplasowała się na piątej pozycji. W wadze -48 kg na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Makowiecka.

Na uwagę zasługują również młodzi "Samuraje" - Eryk Krawczyk i Gabryś Teska. Obaj zajęli drugie miejsca kolejno w wadze - 50 i -55 kg. W starszej grupie w wadze -63 kg srebrny medal wywalczyła Martyna Matyszczuk. W drugi dzień zawodów walczyli zawodnicy roczników 1998-2000. W tej grupie srebra przypadły Dagmarze Paszkowskiej w wadze -44kg oraz Erykowi Wesołowskiemu w wadze -73 kg. Ponadto brązowy medal wywalczył Gracjan Żbik w wadze -50 kg.

Natomiast zawodnicy reprezentujący Klub Judo Gwardii również odnieśli sukces i przywieźli ze sobą 8 medali. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Głowacka w kategori 57 kg. W kategorii -55 kg pierwsze miejsce zajął Aleks Hoppe a trzecie przypadło Adamowi Paturze. Do 60kg trzecie miejsce zajął Kamil Ciesiołkiewicz. Dalej odpowiednio w kategoriach -66kg i -73kg po piątym miejscu wywalczyli Robert Orzechowski oraz Paweł Madej. Na drugich pozycjach uplasowali się Norbet Paszkowski (-81 kg), Patryk Rusin (-100 kg), Wojtek Dorlet (+100 kg). W kategorii do 90kg trzecie miejsce zajął Mikołaj Maj. Trenerami Klubu Gwardii Judo Koszalin są Cezary Wojniusz i Marian Standowicz.