Przebudzenie po przerwie

Autor Artur Rutkowski 31 Sierpnia 2014 godz. 15:40
W niedzielę 31 sierpnia kolejne spotkanie w ramach Wojewódzkiej Ligi Juniorów rozegrali młodzi zawodnicy Gwardii Koszalin. Podopieczni Marcina Lisztwana pokonali na własnym boisku Chemik Police 3:1.

Pierwsza połowa jednak nie ułożyła się dla gospodarzy, bowiem w 30 minucie to drużyna z Polic wyszła na prowadzenie, po wykorzystaniu rzutu karnego. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Po zmianie stron Gwardziści zaczęli dążyć do wyrównania i ta sztuka udała im się w 67 minucie, kiedy do siatki Chemika trafił Karol Pudzik. Jednak, po doprowadzeniu do remisu, koszalinianie szybko zdobyli gola dającego im prowadzenie, a jego autorem był Łukasz Cygan, który wykończył ładną kombinacyjną akcję swojego zespołu.

W kolejnych minutach Chemik próbował odrobić straty, ale Adrian Włodyka nie dał się zaskoczyć. Natomiast kwadrans przed końcem spotkania Gwardziści jeszcze podwyższyli rezultat na 3:1, a autorem gola był Maciej Szabłowiński. Wynik nie uległ już zmianie.

Po trzech kolejkach podopieczni Marcina Lisztwana mają na swoim koncie sześć punktów. Przypomnijmy, że na inaugurację Gwardia pokonała na własnym boisku z Flotą Świnoujście 2:1, zaś w drugiej kolejce przegrali w Szczecinie z miejscowym Salosem 1:2.

Następny mecz juniorzy starsi Gwardii Koszalin rozegrają 6 września z Akademią Piłkarską Szczecinek, która po trzech kolejkach jest liderem Wojewódzkiej Ligi Juniorów.