Hołub ze srebrem

Autor Artur Rutkowski 30 Sierpnia 2014 godz. 16:19
Koszalinianka Małgorzata Hołub wywalczyła srebrny medal na 400 metrów podczas odbywających się w Inowrocławiu 31. Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Sprinterka Bałtyku Koszalin przegrała walkę o złoto z Justyną Święty.

Reprezentantka naszego miasta przegrała z zawodniczką AZS AWF Katowice, która uzyskała czas 52.22 sekund. Natomiast Hołub minęła linię mety z wynikiem 52.52 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań z czasem 53.05 sekundy.

Warto dodać, że wszystkie trzy zawodniczki brały udział w tegorocznych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, gdzie wspólnie w sztafecie 4x400 metrów zajęły wysokie piąte miejsce. Należy przypomnieć, że Małgorzata Hołub na wspomnianych mistrzostwach w Zurychu zajęła, również piąte miejsce indywidualnie w biegu na 400 metrów. Ponadto, w bieżącym sezonie koszalinianka wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek na 400 metrów.

W niedzielę 31 sierpnia Małgorzata Hołub powalczy w biegu na 200 metrów.