Hetman triumfuje w Łazach

Autor Artur Rutkowski / fot. Hetman Politechnika Koszalińska 30 Czerwca 2014 godz. 6:53
Nadmorskie Łazy były w minioną sobotę miejscem zmagań szachowej Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w szachach, w której wystartowało stu zawodniczek, w kategoriach do 8, 10, 12 i 14 lat podzielonych na dziewczyny i chłopców. Zawody w klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrali gospodarze z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, którzy uzbierali 42 punkty, zaś drugi UKS Biały Pion Gryfino już "tylko" 28 punktów, podium uzupełnił KSz Gryf Szczecin z 27 punktami.

W kategorii dziewcząt do lat 8, całe podium przypadło koszaliniankom z Hetmana Politechnika Koszalińska. Najlepsze okazały się exe-kwo Nikola Grzesik i Amelia Kostecka, a tuż za nimi uplasowała się Aleksandra Załóg. W kolejnej kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Agnieszka Polakowska, przed Jagodą Bieńko z UKS Refleks Gościno. Następną koszalińską zawodniczką na podium była Aleksandra Trembowiecka-Wysota, która zajęła drugie miejsce w kat. do lat 14, ustępując jedynie Marii Krzywnickiej z KSz Gryf Szczecin.

Natomiast w kat. chłopców do lat ośmiu na podium znaleźli się Jędrzej Świta i Stanisław Plust z drużyny gospodarzy, którzy ex-kwo zajęli drugie miejsce ustępując zawodnikowi UKS Refleks Gościno - Miłoszowi Drzewieckiemu. W kolejnej kat. chłopców do lat 10 Filip Łuczak minimalnie przegrał z Krzysztofem Kabacińskim z GKSz Solny Grzybowo.  Ostatnim koszalińskim szachistą, który stanął na podium był Miłosz Pijewski, który w kat. do lat 12 zajął drugie miejsce za Damianem Dąbrowskim z KSz Pod Wieżą Szczecin.

Klasyfikacje indywidualne:

Dziewczynki do lat 8:

1.       Nikola Grzesik 4 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
  2.       Amelia Kostecka 4pkt  AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
  3.       Aleksandra Załóg 3 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin

Dziewczynki do lat 10:

1.       Agnieszka Polakowska 7 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin

1.       Maria Krzywnicka 4 pkt KSz Gryf Szczecin
  2.       Aleksandra Trembowiecka-Wysota 3 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin

3.       Kacper Kwaśniak 5,5 pkt KSz Pod Wieżą Szczecin

Możesz wyrazić swoją opinię w sprawie sprawowania przez Piotra Jedlińskiego władzy w mieście. Masz kłopot z podjęciem decyzji? Wahasz się? Wpisz "Jedliński"do naszej wyszukiwarki i poznasz materiały, w których o nim informowaliśmy. Jesteś leniwy? Nie chce się Tobie tego robić? Ok! Zrobiliśmy to za Ciebie. Wystarczy kliknąć w jeden z poniższych artykułów….         Oceń pracę prezydenta - kliknij tutaj.

Mali szachiści

LBM / AKS Hetman Politechnika Koszalińska - 29 Stycznia 2013 godz. 11:00
19 stycznia w sali klubowej AKS z Hetman Politechnika Koszalińska zainaugurowała IV edycja Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków w szachy. Do zawodów przystąpiło 31 zawodników z Koszalina i Słupska reprezentujących 14 Przedszkoli. W turnieju dominowały Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Calineczka" w Koszalinie będący wychowankami klubowymi gospodarza turnieju, a to za sprawą zwycięstwa w kategorii chłopców i dziewczynek. Na duże uznanie zasługuje zwycięzca turnieju 5-letni Adam Blechinger (Przedszkole Calineczka Koszalin), który z wynikiem 6 pkt z 7 partii wygrał rywalizację chłopców. Maja Jodłowska (Przedszkole Calineczka Koszalin) z wynikiem punktowym 5,5 z 7 partii wygrała klasyfikację dla dziewczynek, a w całym turnieju rywalizując z chłopcami dało jej to 3 miejsce. Wspomnianą dwójkę przedszkolaków przedzielił w klasyfikacji ogólnej Grzegorz Bednarz (Przedszkole 32 Słupsk), który z wynikiem 6 pkt z 7 partii zajął drugie miejsce ustępując miejsca tylko zwycięzcy za sprawą gorszej punktacji pomocniczej. Kolejne miejsca zajęli: 4. Jakub Olszak (Przedszkole 15 Koszalin), 5. Jędrzej Świta (Przedszkole Integracyjne Koszalin), 6. Bartosz Oleśkiewicz (Przedszkole 16 Koszalin) cała trójka zdobyła po 5 pkt, 6. Kamil Świątek (Przedszkole Integracyjne Koszalin) 4,5 pkt. Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_162/final_standings&7.html W klasyfikacji drużynowej po pierwszym turnieju prowadzi Przedszkole Calineczka Koszalin 15 pkt, 2. Przedszkole 15 Koszalin 12,5 pkt, 3. Przedszkole 12 Koszalin 10 pkt, 4 Przedszkole Integracyjne Koszalin 9,5 pkt.