Zapewnili sobie utrzymanie

Autor Artur Rutkowski 4 Czerwca 2014 godz. 23:02
Akademia Piłkarska Bałtyk zapewniła sobie utrzymanie w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. W bezpośrednim starciu drużyn walczących o byt w LWJ, koszalinianie pokonali Chemik Police 3:1.

Od pierwszych minut gospodarze starali się objąć prowadzenie. Pierwsza bramka wpadła już w 10 minucie, a jej autorem był Łukasz Szczerba. Bałtyk, na tym nie poprzestał, w dalszym ciągu atakował i w 29 minucie ponownie Szczerba wpakował piłkę do siatki. Gracze z Polic zdołali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie bramką. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i to piłkarze z Andersa byli bliżsi utrzymania prowadząc 2:1.

Druga połowa była w wykonaniu akademii, równie dobra, czego potwierdzeniem było trafienie w 65 minucie przez Jakuba Janasiaka. Mimo chęci, Chemik nie zdołał wyrównać i to on żegna się z Wojewódzką Ligą Juniorów Młodszych.

W tej samej lidze gra, również Bałtyk Koszalin, który walczy o triumf w lidze. Do końca sezonu Bałtyk ma do rozegrania dwa mecze, zaś Akademia Piłkarska rozegra jeszcze jeden mecz i to derby z liderującym Bałtykiem....

AP Bałtyk Koszalin - Chemik Police 3:1 (2:1)

1:0 - 10' - Szczerba

2:0 - 29' - Szczerba

2:1 - 38' - Karabin

3:1 - 65' - Janasik

Bałtyk: Cichy - Hyjek, Ejzygmann, Schulz (Molenda 41"), Prylewski (Kubicki 78") - Szczerba (Witczak 73"), Kucz (Pawłowski 80"), Winnicki, Buszowiecki (Janasik 55")-Sowa

Za nami ostatnia, 15. kolejka rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Akademia Piłkarska Bałtyk Koszalin juniorów starszych wygrała 3:0 ze Stalą Szczecin, a juniorzy młodsi rozgromili przyjezdnych 6:0. Ostatnia 15. kolejka rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Juniorów, po wygranej ze Stalą Szczecin 3:0 uplasowała Akademię Piłkarską Bałtyku Koszalin juniorów starszych na 4. pozycji w tabeli z 24 punktami i bilansem 7-3-4. Natomiast podopieczni Łukasza Korszańskiego, czyli juniorzy młodsi tejże Akademii, po rozgromieniu przyjezdnych 6:0 zakończyli rundę jesienną na 7. miejscu z 23 punktami na koncie i bilansem 6-5-3. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniej kolejki oraz wideo, na którym zarejestrowaliśmy samobójczą bramkę drużyny przeciwnej.