Pingpongiści po drugim turnieju

Autor Artur Rutkowski / fot. kts-koszalinianin.jimdo.com 15 Maj 2014 godz. 9:43
II Turniej Grand Prix Koszalina w tenisie stołowym za nami. Rozgrywki miały charakter międzynarodowy, bowiem udział w zawodach wzięli pingpongiści z Niemieckiej miejscowości Monchengladbach (Niemcy).

W kategorii do lat osiemnastu najlepszy okazał się Adrian Kucharczyk ze Świdwina. Tuż za nim uplasowali się Michał Lubarczyk z Koszalin i Damian Szczerba ze Świdwina. Natomiast w kategorii powyżej lat osiemnastu triumfował Henryk Dzida z Białogardu, drugi był Mariusz Ryłów z Koszalina, a podium uzupełnił Karol Dzida z Białogardu. Natomiast kategorię amatorów wygrał Antoni Biedziuk ze Szczecinka przed  Zbigniewem Starzyńskim z Tychowa i Damianem Dudkiem z Koszalina.

W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach, w kat. do lat osiemnastu liderem jest Damian Szczerba, który ma zaledwie dwa punkty przewagi nad Tomaszem Wierzbickim i dziesięć nad następującymi zawodnikami Radosławem Wierzbickim, Łukaszem Szachnowiczem i Michałem Lubarczykiem.

Jeszcze ciaśniej w czołówce jest w kat. powyżej lat osiemnastu gdzie Karol Dzida z zaledwie jednym punktem przewagi nad Mariuszem Ryłów prowadzi w klasyfikacji. Natomiast trzeci jest Andrzej Witkowski ze stratą szesnastu punków do drugiej lokaty.

W kategorii amatorów z dużą przewagą prowadzi Antoni Biedzuk.

Wspomniani wcześniej reprezentanci Niemiec to Stefan Muckel, Stefan Kołodziej i Arno Ditter

Klasyfikacja generalna:

Kat. do lat 18 z licencjami:

1. Damian Szczerba - 128 pkt

2. Tomasz Wierzbicki (Białogard) - 126 pkt

3. Radosław Wierzbicki (Białogard), Łukasz Szachnowicz (Świdwin), Michał Lubarczyk - po 118 pkt

3. Dawid Kielard (Świdwin) - 118 pkt

W Sianowie odbył się już II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategoriach kadetek i kadetów. Koszalinianin Michał Lubarczyk zajął drugie miejsce. Najlepszym zawodnikiem okazał się Oskar Saładajczyk, który również wygrał pierwszy turniej, zaś trzecie miejsce przypadło Dawidowi Kosińskiego (obaj zawodnicy reprezentują barwy UKS ZALEW Stepnica).   Natomiast wśród kadetek siódme miejsce zajęła Kinga Rogalka, która również trenuje w Koszalinianinie Koszalin. Warto wspomnieć, że udział w turnieju brały także Małgorzata Bekisz, Paulina Justka i Martyna Pietrzak, które bronią barw UKS Sucha Koszalińska.   Podczas minionego weekendu koszalinianie rywalizowali, również w II lidze, gdzie niestety ponieśli dwie porażki. Ulegając ATS Stargard Szczeciński 3:7 i UKS Chrobry Międzyzdroje 0:10. Po sześciu kolejkach reprezentanci naszego miasta zamykają ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowy. Następny mecz 25 listopada na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek - LUKS Top Wierzbięcin.   W rozgrywkach drugiej ligi skład Koszalinianina tworzą: Katarzyna Grzegorczuk, Mariusz Matejek, Piotr Rosiński, Mariusz Ryłów, Janusz Siluta i Władysław Zbylut.

PKO Mini Tenis (wyniki)

Artur Rutkowski / fot.Tenis Pro - 26 Listopada 2012 godz. 13:10
W dniu 25.11.2012r. rozegrany został pierwszy Turniej Mini Tenisa. Na starcie stanęła najmłodsza kategoria wiekowa Dzieci z rocznika 2005 oraz 2006. Po ponad 2 godzinach pełnych emocji i walki sportowej zwycięzcą turnieju został Mikołaj Ruciński przed Brunem Kokot oraz Danielem Pec. Gratulujemy wszystkim najmłodszym tenisistom i zapraszamy na kolejny turniej edycji PKO Mini Tenis już 16 grudnia.