Sroga lekcja handballu

Autor Artur Rutkowski 14 Kwietnia 2014 godz. 14:25
Podopieczni Piotra Stasiuka rywalizowali w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Niestety, poziom 1/4 finału okazał się zbyt trudny dla koszalinian. Jednak należą się gwardzistom brawa, za dojście do tego etapu rozgrywek.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek 11 kwietnia, na pierwszy ogień Gwardia zmierzyła się z najlepszą drużyną tej grupy ćwierćfinałowej. Niestety przez całe spotkanie warunki w meczu dyktowali gracze Ostrovii, którzy wygrali 15:43. Następnego dnia rywalizacji, po ambitnej grze gwardziści ponieśli drugą porażkę, tym razem lepsi okazali się chłopcy z UKS Spartakus II Gim. 2 Zielona Góra, którzy wygrali 23:28.

Na koniec ćwierćfinałów, Gwardia mierzyła się z Wybrzeżem Gdańsk, to spotkanie było najlepsze w wykonaniu zespołu z naszego miasta. W pierwszej połowie udało się nawet wypracować jedną bramkę zaliczczki 16:15. Jednak po zmianie stron warunki gry zaczęli dyktować szczypiorniści z Trójmiasta, którzy ostatecznie wygrali 27:33.

- Turniej nam nie wyszedl. W pierwszym spotkaniu nauke gry w piłkę ręczną dał nam zespół gospodarzy. Widać,  był różnice w przygotowaniu fizycznym. Zespół z Ostrowa trenuje 7 razy w tyg. przy naszych 2. Sobotnie spotkanie było w naszym zasięgu. Zawiodła skuteczność. W spotkaniu z Wybrzeżem nasi zawodnicy zaprezentowali sie naprawdę dobrze. Do 40 min walczyliśmy jak równy z równym. W tym spotkaniu zeszla presja i chłopcy pokazali, że potrafią grac w handball. Turniej dał nam nauczkę z ktorej wyciagniemy wnioski. - Podsumował poczynania swoich podopiecznych Piotr Stasiuk.

Skład w turnieju Gwardii, prezentował się następująco: Jakub Popławski - Damian Kasprowicz, Michał Czaplicki, Paweł Urbański, Daniel Błażewicz, Jakub Zioła, Karol Krzewski, Karol Mostowy, Patryk Chojnacki, Hubert Ponurko, Michał Mackiw, Filip Kurek, Filip Nyczka, Barłomiej Bielec, Robert Kołakiewicz, Karol Lewandowski, Marcin Raczkowski, Patryk Tabatowski,

SPR Wybrzeże Gdańsk 33:27 [15:16] KS PR Gwardia I Koszalin

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski I 43:23 [23:16] UKS Spartakus II Gim. 2 Zielona Góra