Podopieczni Bazylińskiego zagrają w finałach

Autor Artur Rutkowski 13 Kwietnia 2014 godz. 22:46
W miniony weekendu Gwardia Koszalin była gospodarzem Półfinałów Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii zawodników z rocznika 2001 i młodszych. Podopieczni Mieszka Bazyliańskiego zajęli drugie miejsce w turnieju i awansowali do finałów.

Pierwszego dnia szczypiorniści Gwardii zmierzyli się z UKS Orlik PSP-2 Świebodzin, po wyrównanym meczu lepsi okazali się gwardziści wygrywając 24:22. Najskuteczniejszym graczem Gwardii okazał się zdobywca dziesięciu bramek - Adrian Wieczorek.

Kolejnym rywalem gospodarzy była najsłabsza w stawce Tęcza Kościan z którą wygrali 18:12, a najwięcej bramek rzucił dla koszalinian: 7 goli - Dominik Ciegielski.

Najtrudniejszy mecz Gwardyjka rozegrała na zakończenie rozgrywek z UKS SP 48 Bydgoszcz. Już po pierwszej połowie goście prowadzili 11:3, w drugiej części niedzielnej konfrontacji drużyna z Bydgoszczy nieco podwyższyła rezultat do 10:23. Ponownie najwięcej bramek rzucił Dominik Ciegielski - 5 bramek. UKS SP 48 w całym turnieju odnotował komplet zwycięstw.

Gwardia w turnieju wystąpiła w następującym zestawieniu: Bramkarze Jacek Słomowicz i Kacper Pawliszyn, Pozostali: Jakub Bujnowski, Dominik, CIegielski, Adrion Wieczorek, Mikołaj Pękała, Bartosz Skwarski, Paweł Rokicki, Jakub Słodkowskim, Jakub Grygorowicz, Hubert Lachowicz, Krzysztof Olszak, Konrad Ryczko,  trener Mieszko Bazyliński , II trener Mikołaj Kaniewski.

Finał zostanie rozegrany w dniach 23 - 26 kwietnia miejsce jest jeszcze nieznane.

Koszalińska Gwardia zagrała w finale Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polskie w kategorii zawodników z rocznika 2001 i młodszych. Prowadzeni przez Mieszka Bazylińskiego szczypiorniści zajęli w całym turnieju dwunaste miejsce. Pierwszego dnia lekcję piłki ręcznej koszalinianom dali zawodnicy UKS Wilanowa I, którzy ograli ich różnicą dziesięciu bramek 10:20. Następnego dnia gwardziści najpierw po wyrównanym meczu przegrali z MKS Krakus Kraków 9:12 oraz zdecydowanie lepiej zagrali w swoim trzecim spotkaniu wygrywając z UKS Anilana I Łódź 15:8.   Następnie zawodnicy z Pomorza Środkowego grali "ćwierćfinał" o miejsce 9-10 z MKS Padwa Zamość, po bardzo dobrym meczu podopieczni Bazylińskiego wygrali zdecydowanie 17:8. W kolejnej fazie turniej przyszedł czas na mecz rewanżowy z Anilaną I. Niestety szczypiornistom z Łodzi udało się, tym razem ograć Gwardię 9:11. Porażka oznaczała, że zamiast grać o 9 miejsce, koszalinianie zagrają o 11 miejsce. Ostatnim rywalem była drużyna Vive Targi I Kielce, po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrali kielczanie 19:17.   Ostatecznie Gwardia zajęła 12 miejsce, co należy uznać za duży sukces podopiecznych Mieszka Bazylińskiego. Rozgrywki są traktowane jak mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.   Skład Gwardii: Bramkarze Jacek Słomowicz i Kacper Pawliszyn, Pozostali: Jakub Bujnowski, Dominik, Ciegielski, Adrion Wieczorek, Mikołaj Pękała, Bartosz Skwarski, Paweł Rokicki, Jakub Słodkowskim, Jakub Grygorowicz, Hubert Lachowicz, Krzysztof Olszak, Konrad Ryczko,  trener Mieszko Bazyliński , II trener Mikołaj Kaniewski.

Sukces podopiecznych Stasiuka

Artur Rutkowski - 30 Marca 2014 godz. 16:46
W niedzielę 30 marca juniorzy Gwardii Koszalin rozegrali ostatni mecz w lidze juniorów starszych. Rywalem koszalinian była drużyna Kusego I Szczecin. Podopieczni Piotra Stasiuka odnieśli pewne zwycięstwo 35:27, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Pierwsze minuty spotkana były wyrównane, ale już po jedenastu minutach gry po bramce Pawła Urbańskiego, gospodarze wypracowali sobie prowadzenie 6:3. Gwardziście nie zwalniali tempa i już w 22 minucie, Damian Kasprowicz zdobył bramkę dającą prowadzenie 15:7.    Końcówka pierwszej połowy była już zdecydowanie bardziej wyrównana, drużyna ze Szczecina, zaczęła nawiązywać walkę z gwardzistami. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 20:11.   Po zmianie stron zespół z Koszalina w dalszym ciągu utrzymywał wypracowaną przewagę, a nawet ją powiększał, która w 42 minucie po kolejnym trafieniu Kasprowicza prowadziła 29:15, Dopiero od tego momentu Kusy I Szczecin zaczął odrabiać straty. Na dziesięć minut przed końcową syreną przewaga gwardzistów wynosiła dziesięć bramek (29:19).   W następnych minutach trwała wyrównana walka na całej długości parkietu. Końcówka natomiast należała do gości, którzy zdołali odrobić kilka bramek. Jednak po końcowym gwizdu więcej powodów do radości mieli koszalinianie, którzy wygrali 35:27.   Zwycięstwo pozwoliło Gwardii Koszalin awansować do 1/4 finałów ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Jest to duży sukces podopiecznych Piotra Stasiuka. Liczymy, że kolejnym krokiem będzie awans do półfinałów.   Gwardia Koszalin - Kusy I Szczecin 35:27 (20:11) Gwardia: Jakub Popławski - Damian Kasprowicz 15, Michał Czaplicki 7, Patryk Urbański 3, Daniel Błażewicz 2, Jakub Zioła 2, Karol Krzewski 2, Karol Mostowy 2, Patryk Chojnacki 2, Hubert Ponurko, Michał Mackiw, Filip Kurek, Filip Nyczka