Reprezentowali Koszalin w Budapeszcie

Autor Patryk Pietrzala / fot. tkkf.koszalin.pl 9 Kwietnia 2014 godz. 9:40
Reprezentanci Koszalina wystartowali w XII Halowych Mistrzostwach świata Masterów Lekkiej Atletyki, które odbyły się w Budapeszcie.

Z Koszalińskiego TKKF do węgierskiej stolicy pojechało czterech zawodników. Starty w Budapeszcie były jednocześnie zakończeniem sezonu halowego. Na Mistrzostwa przyjechała imponująca liczba 3840 zawodników – dla porównania, w Halowych Mistrzostwach Świata seniorów wystartowało 600 sportsmenów.

Tym razem sportowcy z Koszalina nie zdobyli medali, jednak zajmowali wysokie miejsca, biorąc pod uwagę silnie obsadzone kategorie. Zawodnicy TKKF ustanawiali nowe rekordy Polski. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Jan Suski, który zajął czwarte miejsce w kat. M60 w biegu sztafetowym 4x200m i wraz z kolegami ustanowił nowy rekord Polski (1;54,02). Szóstą lokatę w Pięcioboju halowym w kat. M50 zajął Jerzy Krauze, który z wynikiem 3657 punktów poprawił rekord Polski o 318 „oczek”. Krauze zajął ponadto dziewiąte miejsce w biegu na 60m przez płotki.

Kolejnym rekordzistą Polski został Arkadiusz Kozak, który w biegu finałowym na 1500m w kat. M40 zajął 10. miejsce z wynikiem 4:17,33. Na uwagę zasługuje start Jana Rybarczyka z Darłowa, który w kat. M45 w biegu crossowym na 8 km zajął czwarte miejsce oraz w biegu na hali na 3000m był piąty z wynikiem 9:15,74.