ENERGA AZS ponownie zwycięska

Autor Artur Rutkowski / fot. Karolina Derlecka 1 Marca 2014 godz. 18:45
Po zaciętym meczu akademiczki odniosły kolejne ważne zwycięstwo. ENERGA AZS pokonała KPR Jelenia Góra 36:31. W barwach KPR-u grała Marta Dąbrowska, która do niedawna występowała w Koszalinie.

Wynik spotkania otworzyła Sylwia Matuszczyk, następnie KPR wyrównał, po czym akademiczki zaczęły wypracować sobie przewagę, która po golu Moniki Odrowskiej w 7 minucie wynosiła już cztery bramki (5:1). Przyjezdne szybko zdołały odrobić dwie bramki.

Prowadzone przez Reidara Moistada szczypiornistki ponownie zaczęły uciekać i po 11 minutach gry prowadziły 9:3. Ambitnie grające piłkarki KPR-u próbowały zbliżyć się do gospodyń, ale gdy tylko dochodziły je na dwie, trzy bramki to ponownie przewaga akademiczek rosła.

W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Marta Dąbrowska, która po raz pierwszy gra przeciwko niedawnym koleżanką z drużyny. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:14.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla zespołu z Jeleniej Góry, który potrzebował zaledwie sześciu minut, aby dojść akademiczki na jedną bramkę. W 37 minucie po rzucie karnym Moniki Odrowskiej ponownie przewaga ENERGA AZS zaczęła rosnąć, która w 40 minucie ponownie wynosiła cztery bramki (24:20). Jednak KPR nie zamierzał odpuszczać i na kwadrans przed końcem na tablicy pojawił się wynik remisowy 25:25.

Wynik remisowy rozdrażnił gospodynie, które potrzebowały ośmiu minut, żeby ponownie prowadzić czterema bramkami (31:27). Końcówka meczu była wyrównana, a akademiczki dowiozły wypracowaną przewagę do końcowej syreny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:31.