ENERGA Cup: remisy gospodarzy

Autor Artur Rutkowski 28 Lutego 2014 godz. 21:42
Wystartował turniej piłkarski dla juniorów starszych Energa Cup. Grają w nim dwie drużyny z Bałtyku Koszalin. Już pierwszego dnia padło 14 bramek w trzech rozegranych spotkaniach.

Turniej otworzyli zawodnicy Bałtyk VI LO Koszalin, którzy po bramce Cezarego Jabłońskiego zremisowali 1:1 z Wartą Poznań.

W drugim zmierzyli się piłkarze prowadzeni przez Mariusza Lenartowicza, którzy występują na co dzień w makroregionalnej lidze juniorów. Rywalem koszalinian był zespół WKS Śląsk Wrocław. Po bardzo ciekawym spotkaniu padł wynik remisowy 2:2. Pierwsi prowadzenie z rzutu karnego w pierwszej połowie wywalczyli goście. Następnie po zmianie stron i dośrodkowaniu z rzutu wolnego padło wyrównanie, a gola zdobył Mateusz Śledź. W kolejnych minutach Śląsk ponownie objął prowadzenie po jednym z rzutów wolnych piłka odbiła się jeszcze, ale przy dobitce golkiper Bałtyku skapitulował. Gospodarze dążyli do wyrównania i ta sztuka im się udała w końcówce meczu. Wynik na 2:2 ustalił Dawid Szaflarski.

W ostatnim meczu dnia Odra Opole rozbiła 6:2 Górnik Polkowice.