Rozbili Astrę

Autor Artur Rutkowski 28 Lutego 2014 godz. 12:59
W wysokiej formie znajdują się podopieczni Tadeusza Żakiety, którzy w środę - 26 lutego - wygrali kolejne sparingowe spotkanie. Ofiarą gwardzistów była druga w tabeli IV ligi - Astra Ustronie Morskie. Koszalinianie wygrali 4:1.

Gwardia przez całe spotkanie posiadała inicjatywę. W pierwszej połowie koszalinianie mogli prowadzić 3:0, ale doskonałych okazji po dograniach Ryukiego Kozawy, dwukrotnie nie wykorzystał Fabian Słowiński. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazal się nowy Japończyk w drużynie Gwardii - Yuma Sato. To właśnie on otworzył w 43 minucie, po podaniu Fabiana Słowińskiego, wynik spotkania. Więcej bramek w pierwszej części nie padło.

Na początku drugiej połowy Damian Miętek uderzył efektownie, ale bramka nie padła. W 60 minucie po strzale z rzutu wolnego Artura Próchnickiego, Astrze udało się doprowadzić do wyrównania. W kolejnych minutach zdeterminiowani podopieczni Tadeusza Żakiety, rzucili się do ataków, które przyniosły oczekiwany efekt. Już trzy minuty po stracie gola, Damian Miętek po indywidualnej akcji i zabawie z obroną Astry zdobył bramkę dającą prowadzenie 2:1. Niedługo później Słowiński, Szymański i ponownie Miętek stworzyli groźne sytuacje, ale nie dały one kolejnych trafień.

Kolejne trafienie padło w 76 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Bienia. Piłkę do siatki uderzeniem głową skierował Daniel Wojciechowski. Wynik spotkania ustalił Łukasz Szymański.

Skład Gwardii: Sebastian Fabiański- Norbert Dondera, Daniel Wojciechowski, Mariusz Szmidke, Damian Więckowski- Ryuki Kozawa, Junpei Shinmura, Daniel Sidor, Yuma Sato, Artur Wojach- Fabian Słowiński. Na zmiany wchodzili Mateusz Kalkowski- Patryk Sobiegraj, Mateusz Bień, Łukasz Szymański, Aleksander Karbowiak, Damian Miętek, Mateusz Wiśniewski, Bartłomiej Nowak oraz Aleksander Sawicki