Bugaj zatrzymał Energetyk

Autor Artur Rutkowski 15 Lutego 2014 godz. 18:01
Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin rozgromili we własnej hali Energetyk Gryfino 39:28. Dzięki zwycięstwu koszalinianie umocnili się na pozycji wicelidera II ligi piłkarzy ręcznych.

Już od pierwszej minuty zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy po pięciu minutach prowadzili 4:1. Energetyk bardzo szybko zareagował zmniejszając straty do zaledwie jednej bramki. Prowadzeni przez Mariusza Wnuka zawodnicy, w 12 minucie osiągnęli przewagę czterech bramek (8:4).

W dalszej części pierwszej połowy gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Do przerwy Gwardia prowadziła, różnicą pięciu bramek (20:15).

Po zmianie stron Gwardia nie zwalniała tempa i powiększała przewagę, która już w 40 minucie, po bramce Jakuba Radosza wynosiła dziewięć bramek (27:18).  W kolejnych minutach wysoką formą błysnął Mirosław Bugaj, który kilkakrotnie uchronił Gwardię od utraty bramki, w końcówce golkiper koszalinian mógł się wpisać na listę strzelców, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Ostatecznie koszalinianie pokonali Energetyk 39:28 powiększając przewagę nad trzecim w tabeli Energetykiem do trzech punktów.