Zdecydowanie przeciwko elektrowni jądrowej opowiedziało się 22% respondentów, a 20% było raczej przeciw. Natomiast 24% badanych było zdecydowanie za, zaś 26% - raczej za. Brak zdania w tej sprawie zadeklarowało 8% osób biorących udział w sondażu. Warto dodać, że w takim samym badaniu w zeszłym roku za elektrownią jądrową opowiedziało się 56% ankietowanych, a przeciwko było 40%. Łatwo więc zauważyć, że odsetek jej zwolenników spadł o 6%, natomiast przeciwników – wzrósł o 2%. Zaś jeśli chodzi o osoby, które zadeklarowały brak zdania lub niewiedzę – odsetek wzrósł o 4%.
Respondentom zadano również pytanie odnośnie tego, czy budowa elektrowni jądrowej jest dobrym sposobem na walkę ze zmianami klimatu. W tej kwestii 19% badanych odpowiedziało, że zdecydowanie tak, zaś 39% - raczej tak. Natomiast 12% ankietowanych uważa, że zdecydowanie tak nie jest, a 20% - że raczej nie. Zaś 10% osób biorących udział w badaniu nie ma zdania.
Natomiast jeśli chodzi o budowę elektrowni jądrowej w okolicy miejsca zamieszkania, to 63% respondentów jest temu przeciwne (przed rokiem było to 57%). Zaś za takową budową jest 33% badanych, podczas gdy rok temu było to 41%. Warto dodać, że 91% ankietowanych widzi potrzebę dalszej kampanii informacyjnej na temat energetyki jądrowej.
Sondaż, który został wykonany metodą CATI, zrealizowała firma Millward Brown. Przeprowadziła ona badanie na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie, liczącej 2000 osób.