Sukcesy koszalińskich karateków

Autor Patryk Pietrzala / fot. fb.com 15 Października 2013 godz. 10:36
Gospodarzem turniejów karate kyokushin był tym razem Sieradz. Koszalińscy i mieleńscy karatecy dobrze się spisali i wywalczyli sporo medali.

Ponad 150 zawodników wzięło udział w zawodach w karate kyokushin. Na turniej stawiło się aż 51 klubów. Z czego udział wzięły także drużyna koszalińska i drużyna z Mielna.

- Odbyły się dwa turnieje, pierwszym była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W ramach tych zawodów drugie miejsce, w kategorii do 75 kilogramów zajął Michał Pniewski. Został więc wicemistrzem Polski. Powyżej siedemdziesięciu pięciu kilogramów, na podium stanął Filip Adamów – relacjonował przebieg zawodów trener Cezary Banasiak.

Ponadto w ścisłej ósemce, miejsce zajęła koszalinianka Kasia Regent (kategoria +55 kg). Siódmym miejscem może się pochwalić wspominany wcześniej Michał Pniewski, walczący tym razem w konkurencji KATA. Ten sam zawodnik, jak się później okazało, w pojedynku finałowym walczył ze złamaną ręką. W klasyfikacji drużynowej koszaliński klub zdobył dziewięć punktów, natomiast Mielno wywalczyło cztery „oczka”.

W tym samym dniu odbyły się również drugie zawody – Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin. Tym razem udział wzięło aż 210 zawodników z 31 ośrodków.

W kategorii KATA dziewcząt, pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Szumska z Mielna. Na siódmym miejscu znalazła się koszalinianka, Zuzanna Kurek. Wśród młodziczek walczących w KATE, piątą pozycję zajęła Agata Olszewska (Mielno). Wśród młodszych karateków, bo w kategorii 8-9 lat, srebro wywalczyła Weronika Sapor (Mielno). W pierwszej ósemce znalazła się również Martyna Pastwa

- Pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Guze (+65 kg). W kategorii Kumite, dobrze spisali się Wojtek Grochowski i Aleks Modliński. Do 70 kilogramów, drugą pozycje zajął Michał Bąk – podsumował krótko trener Banasiak.