Reprezentują Koszalin

Autor Artur Rutkowski 16 Września 2013 godz. 16:04
O tym, że koszalinianie biegają wiedzą wszyscy, ale o tym, że startują w zawodach poza naszym miastem, wie niewielu. Nie ma tygodnia, aby gdzieś w kraju nie biegł, ktoś z Koszalina. Przedstawiamy wyniki koszalinian z ostatniego tygodnia.

W Gdańsku 14 września, podczas 51. Biegu Westerplatte, na dystansie 10 kilometrów biegała pięcioosobowa grupa biegaczy z Koszalina. Najlepiej spisał się Łukasz Bąkowski, który ustanowił swój rekord życiowy, na tym dystansie. Z czasem 45 minut i 12 sekund w generalnej klasyfikacji zajął 526 miejsce.

Dobry start odnotowała, również Dorota Wojtkiewicz-Bąkowska, która także ustanowiła rekord życiowy z czasem 54 minut i 37 sekund. Najstarszy z reprezentantów naszego miasta Krzysztof Juszczak, startujący w kategorii do 50 lat uzyskał czas 54'37" minut. Bieg ukończyli, także Olga Michalak z czasem 57'30" minut oraz Jakub Seremak z czasem 1 godzina 00'20. W biegu wystartowało 2816 zawodników, w tym pięciu z Koszalina.

W Rowach koło Ustki 7 września, w XVIII Półmaratonie Słowińskim wystartował jeden koszalinianin - Piotr Baranowski, który spisał się bardzo dobrze uzyskując czas 1 godziny 42 minut oraz 50 sekund zajął 57 miejsce w stawce 154 zawodników.

W Świnoujściu 7 września, odbył się XXXIV Międzynarodowy Maraton, w którym wystartował jeden z zawodników z Koszalina - Krzysztof Maćkowiak, w stawce 225 zajął 154 miejsce z czasem 4 godzin 24 minut oraz 12 sekund.

Gratulujemy i cieszymy się, że biegacze godnie reprezentują nasze miasto poza jego granicami. Zachęcamy także do podzielenia się sukcesami na naszych łamach.