Niespodzianka jedynie w Koszalinie

Autor Artur Rutkowski 15 Września 2013 godz. 19:45
Druga kolejka Superligi Kobiet przyniosła tylko jedną niespodziankę, niestety z udziałem koszalińskich zawodniczek, które przegrały w pierwszej kolejce. Swoich kibiców nie zawiodły zawodniczki Zagłębia, MKS-u, Vistalu oraz Startu wygrywając swoje spotkania.

Podsumowanie zacznijmy od zespołu z naszego miasta, po zmianach w składzie, zarządzie i na stanowisku trenera. Kibice liczyli, że FIRMUS AZS Politechnika sprosta ich wymaganiom i pewnie zdobędzie pierwsze punkty w sezonie. Niestety akademiczki zostały pokonane przez Olimpię Beskid Nowy Sącz. Już pierwsza połowa pokazała, że to będzie bardzo ciężki mecz dla koszalinianek, które przegrywały 11:15. Po przerwie gra gospodyń się nie poprawiła i dwa punkty pojechały do Nowego Sącza. Miejmy nadzieję, że zły początek sezonu, to jedynie wypadek przy pracy

Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 23:29 (11:15)

Najwięcej bramek: dla Firmus AZS - Monika Odrowska 6, Aleksandra Kobyłecka 4, dla Olimpii - Karolina Płachta 9, Joanna Gadzina 6.

Wyrównany mecz oglądali widzowie w Jeleniej Górze, gdzie KPR podejmował Start Elbląg. W pierwszej części meczu jednobramkowe prowadzenie wywalczyły sobie przyjezdne 11:12. Po zmianie stron dzielnie walczyły gospodynie, ale Start nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i tym samym zdobył pierwsze punkty w tym sezonie, a KPR na wygraną musi poczekać do trzeciej kolejki.

KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 25:28 (11:12)

Najwięcej bramek: dla KPR - Martyna Michalak 6, Natalia Winiarska 4, dla Startu - Joanna Waga 8, Agnieszka Wolska 5.

Trudny początek spotkania miały Mistrzynie Polski, które męczyły się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, która prowadziła różnicą dwóch bramek. W Kolejnych minutach lepiej zaczęły grać lublinianki, które na przerwę schodziły z przewagą pięciu bramek 16:11. Po zmianie stron MKS utrzymał wypracowaną przewagę, ale nie obyło się bez kłopotów. Tak czy inaczej, dwa punkty zostają w Lublinie.

MKS Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:22 (16:11)

Najwięcej bramek: dla MKS - Joanna Szarawaga 8, Małgorzata Majerek i Alina Wojtas po 4, dla Piotrcovii - Agata Wypych 10, Paulina Cieślak 4.

Bez większych problemów zwycięstwo odniosły zawodniczki Zagłębia, które pewnie wygrały w meczu z SPR Olkusz 28:19.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Olkusz 28:19 (16:10)

Najwięcej bramek: dla Zagłębie: Bader 7, Jochymek 5, Obrusiewicz 4, dla SPR: SPR: Przytuła 5, Marszałek 3, Sikorska 3

W ostatnim meczu kolejki pewne zwycięstwo odniosły gdynianki, które już do przerwy wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę, a po zmianie stron jeszcze podwyższyły rezultat. Ostatecznie Vistal wygrywa z Ruchem 30:20

Vistal Gdynia - KPR Ruch Chorzów 30:20 (15:8)

Najwięcej bramek: dla Vistalu - Aleksandra Zych 5, Patrycja Kulwińska 5, Maria Loredana Matyka 4, Emilia Galińska 4; dla Ruchu - Marlena Lesik 5, Katarzyna Sadowska 5, Monika Migała 3.