Bałtyk i Gwardia zwyciężają

Autor Patryk Pietrzala 26 Sierpnia 2013 godz. 12:57
W czwartej kolejce III ligi Bałtyckiej, koszalińskie drużyny - Gwardia i Bałtyk wygrały swoje spotkania i w tym momencie plasują się w środku tabeli.

Piłkarze Bałtyku Koszalin swoje spotkanie rozgrywali w piątek. Ich rywalem był Bałtyk Gdynia, który przed tym meczem dwukrotnie remisował. Beniaminek III ligi kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, a efekty przyszły w 40. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Paweł Waleszczyk. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 73. minuty. Wówczas po raz kolejny strzelcem okazał się Waleszczyk.

Od tamtej pory, piłkarze Bałtyku mogli grać na większym luzie. Ich akcje były składne, a w obronie nie było miejsca na błędy. Kropkę nad "i" postawił w 87. minucie Kamil Wiśniewski. W ten sposób, podopieczni trenera Wojciecha Polakowskiego odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej pokonując Koral Dębnica (6:0).

Zawodnicy Gwardii Koszalin grali drugie derby w tych rozgrywkach. W pierwszym tego typu spotkaniu, podopieczni trenera Tadeusza Żakiety zremisowali z Leśnikiem/Rossa Manowo 0:0. W sobotę zadanie było nieco trudniejsze, ponieważ do Koszalina przyjechała Kotwica, która od kilku sezonów typowana jest na faworyta do wygrania III ligi. W dodatku, w spotkaniu nie mogli uczestniczyć kibice obydwu stron.

To nie przeszkodziło Gwardzistom w odniesieniu sukcesu. Pierwszym trafieniem dla nowego klubu popisał się Fabian Słowiński, który wyprowadził koszalińską ekipę na prowadzenie już w szóstej minucie. Można było się spodziewać, że kołobrzeżanie rozpoczną zmasowany atak na bramkę Gwardii, jednak to właśnie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Efekty przyszły już w trzydziestej trzeciej minucie, gdy bramkę zdobył Jacek Magdziński. Koszalinianie nie oddali korzystnego rezultatu do końca meczu i mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

W następnej kolejce, Gwardia zmierzy się z Kaszubią Kościerzyna na wyjeździe. Bałtyk zagra z Pogonią II Szczecin na własnym obiekcie.