V Cross Góry Chełmskiej - wyniki

Autor Patryk Pietrzala / fot. maratonypolskie.pl 19 Sierpnia 2013 godz. 10:04
Dwa dni temu zakończyły się zmagania sportowe na Górze Chełmskiej. Udział w zawodach wzięło kilkunastu uczestników, a koszalinianie zajmowali czołowe miejsca.

W biegu na 5 kilometrów wystartowało aż 143 zawodników, a rozbieżności w czasach były spore, jednak jak zapewniali organizatorzy liczyła się dobra zabawa i sportowa rywalizacja. W głównej konkurencji zwyciężył Arkadiusz Kozak, który może pochwalić się czasem 17 minut i 57 sekund. Na dalszych miejscach uplasowali się reprezentanci Okonka - Kamil Guzal i Tychowa - Jerzy Kulczyk.

W dyscyplinie Crossduathlonu, zwyciężył Miłosz Czechowicz z Piły (33 minuty 37 sekund), który wyprzedził drugiego w stawce Piotra Brzozowskiego o kilka minut. Trzecią pozycję zajął koszalinianin, Paweł Milewski.

W konkurencji Nordic Walking, zwycięzcą okazał się Wakszyński Bogdan (0:38:21). Na uwagę zasługuje fakt, iż trzecią pozycję zajęła koszalinianka, Emilia Raczyńska. Na drugim stopniu podium znalazł się Dariusz Pawlikowski.

W sobotę 16 sierpnia odbył się "Cross Góry Chełmskiej", który w tym roku startował na koszalińskiej giełdzie. Pogoda nie rozpieszczała biegaczy podczas całego pięciokilometrowego biegu padał deszcz. Jednak niesprzyjająca aura nie przeszkodziła, najszybszym koszalińskim zawodnikom stanąć na podium. Na mecie jako pierwszy zameldował się Dawid Teofilak, tuż za nim wbiegł Mateusz Witkowski, a podium uzupełnił Maciej Tomaszewski.