Szczerbiński z szóstą lokatą

Autor Patryk Pietrzala 30 Lipca 2013 godz. 15:57
Koszalinianin Patryk Szczerbiński, zawodnik Verva Racing Team, zajął szóste miejsce w Porshe Supercup na torze Hungaroring.

Wynik 19-letniego Szczerbińskiego jest o tyle zaskakujący, że ten startował spoza czołowej dziesiątki, jednak dzięki świetnej i niemal bezbłędnej jeździe ukończył wyścig na szóstym miejscu. Przypomnijmy, że rok temu Szczerbiński zajął piątą lokatę, co jak do tej pory jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Zwycięzcą wyścigu został Anglik - Sean Edwards, który legitymował się czasem 26.01,021s. Szczerbiński tracił do niego 17,235s. Inny z Polaków, Kuba Giermaziak, zajął trzecie miejsce.

Patryk Szczerbiński urodził się 14 listopada w Koszalinie. Pierwsze kroki na torze wyścigowym stawiał w wieku 8 lat. Licencję zawodnika zdobył dwa lata później. W 2005 roku wyjechał wraz z rodziną do Anglii, ale to nie przeszkodziło mu w trenowaniu i zbieraniu doświadczeń.