Pogrom w Ustce

Autor Artur Rutkowski 24 Lipca 2013 godz. 9:31
Podopieczni Tadeusza Żakiety we wtorek 23 lipca nie mieli litości dla swoich rywali. W Ustce pokonali 5:0 miejscowy Jantar.

Bramki w spotkaniu zdobywali dwie bramki Uelder Barbosa, jedną Damian Miętek oraz dwa trafienia to gole samobójcze.

Od środy 24 lipca gwardziści przebywać będą na obozie przygotowawczym w Policach. Kolejny sparing zaplanowany jest na czwartek 25 lipca z Chemikiem Police.

Podopieczni Łukasza Korszańskiego wygrali kolejny mecz sparingowy. W sobotę 12 lipca w spotkaniu wyjazdowym pokonali świeżo upieczonego IV ligowca, Jantara Ustka 3:0 (0:0). W pierwszej połowie kibice w Ustce bramek nie oglądali. Za to, po przerwie trzecioligowcy nareszcie zaczęli zdobywać gole. Pierwszy do siatki trafił Tobiasz Strąpoć, niedługo później wynik podwyższył Łukasz Włodarczyk. Ostatecznie Bałtyk wygrał 3:0. Ostatnią bramkę zdobył zawodnik testowany, z przyczyn niezależnych od nas, nazwisko tego strzelca zostało utajnione. - Pierwsza połowa była wyrównana, o czym świadczy wynik. Natomiast po przerwie wykorzystaliśmy błędy przeciwnika. Na pochwałę zasługuje pierwsze trafienie, gdzie zdobyliśmy bramkę, po kombinacyjnej akcji całego zespołu. Po raz kolejny zachowaliśmy czyste konto, za co należą się brawa całej obronie. - Podsumował spotkanie szkoleniowiec Bałtyku, Łukasz Korszański.   Była to druga wygrana koszalinian podczas przygotowań. Kilka dni wcześniej, w Manowie pokonali 2:0 juniorów Bałtyku występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Kolejny, trzeci sparing rozegrają już we wtorek w Szczecinku, gdzie zmierzą się z miejscowym Darzborem.