Akademiczki nacierają na brąz

Autor Artur Rutkowski 9 Maj 2013 godz. 16:11
w najbliższy weekend 11-12 maja Superliga powraca do Koszalina. Podopieczne duetu trenerskiego Joanna Dworaczyk / Waldemar Szafulski podejmować będą w starciach o brązowy medal - aktualne mistrzynie Polski zawodniczki Vistalu Łączpol Gdynia.

Po dwóch starciach w Gdyni w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Wszyscy trzymajmy kciuki, aby niedziela 12 maja była dla koszalinianek szczęśliwa oraz, aby tego dnia zdobyły upragniony brązowy medal.

Przypomnijmy pierwszy mecz rywalizacji rozegrany 4 maja w Gdyni zakończył się sensacyjnym zwycięstwem akademiczek, które już po pierwszych pięciu minutach wypracowały sobie kilka bramek przewagi, a do przerwy prowadziły 10:9. Po zmianie stron mecz był niezwykle wyrównany, następnie koszalinianki odskoczyły na 5 bramek (19:14), aby ostatecznie po chaotycznych atakach gospodyń wygrać 20:17.

Drugie starcie odbyło się 5 maja, również w Gdyni podbudowane sobotnim zwycięstwem akademiczki od pierwszych minut uzyskały przewagę oraz prowadziły do 52 minuty. Niestety, w końcówce decydujący był brak klasowych zmienniczek w zespole z Koszalina. Ostatecznie Vistal Łączpol wygrał, zaledwie jedną bramką 23:22.

W sobotę 11 maja odbędzie się pierwsze starcie w naszym mieście, w którym tradycyjnie na meczu będzie bardzo dużo kibiców "Zielono-Białej Dumy Koszalina" liczymy, że "skrzydła" w postaci kilkuset fanów poniosą akademiczki do upragnionego pierwszego w historii klubu medalu Superligi Kobiet.

Było, by, to największe dokonanie w koszalińskiej piłce ręcznej w historii. AZS Politechnika ma ogromną szansę na medal. Powstaje zatem pytanie jak nie teraz, to kiedy?

Jeśli wiara, czyni cuda, my wierzymy, że się uda. Dziewczyny dacie rade. Przywołując klasyk kibice z pewnością na pytanie, czy pomogą odpowiedzieli, by bez wachania - POMOŻEMY!.

Sobota 11 maja godzina 16:00 oraz niedziela 12 maja godzina 16:00 Hala Widowiskowo Sportowa przy ul. Śniadeckich w Koszalinie. Na mecz nie możecie zapomnieć o ZIELONYCH lub BIAŁYCH koszulkach.

Po prostu stwórzcie BIAŁO ZIELONE PIEKŁO na Śniadeckich.

Natomiast od klubu:

Drodzy Kibice !

W sobotę i niedzielę o godz. 16 opuszczamy galerie handlowe, nie idziemy na grilla, nie jedziemy nad morze, tylko wszyscy spotykamy się na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie !

Przyprowadźcie znajomych, a znajomi niech przyprowadzą innych znajomych ! Wszyscy pomóżmy Akademiczkom !

Obowiązkowe barwy, to : biel i zieleń !!!

Jeśli nie macie żadnych gadżetów kibica nie martwcie się ! Przy wejściu głównym zakupicie m.in. szaliki i koszulki, a ludzie z Klubu Kibica umalują w barwy bojowe Wasze twarze !

Wspólnie sięgnijmy po nasze marzenia !

Bilety na mecze ( w cenie 5 i 10zł) do nabycia w kasach hali od czwartku w godz. 14-17 (w sobotę w godz. 12-20) oraz on-line na stronie: www.bilety.hala.koszalin.pl